دالیدا خلیل به «المجله»: «کرونا» نمی گذارد تشکیل خانواده بدهم

دالیدا در قرنطینه خانگی: فالوورها اجازه ورود به حریم خصوصی ندارند
دالیدا خلیل به «المجله»: «کرونا» نمی گذارد تشکیل خانواده بدهم

او با پشتکار و خودساخته و فرصت شناس است، هدفش را با اراده دنبال می کند. دالیدا گام های اولش در این حرفه را فراموش نمی کند. او توانست با تلاش و پشتکار به موفقیت برسد. او به اصطلاح با قاشق طلا غذا نخورده اما با تلاش و توانایی و استعداد موفق شد به آرزوهایش برسد.

او به تازگی در سریال «سر» (راز) بازی کرد. دالیدا با بازی حرفه ای و پختگی در بازیگری نشان داد بازیگر قدری است. او در قیام مردم لبنان با آنان همراه شد و خواستار ریشه کنی نظام فاسد شد. دالیدا اینک برای جلوگیری از ابتلا به کرونا خود را در خانه قرنطینه کرده است.

دالیدا در گفتگو با المجله درباره شادی و غم های زندگی و عشق و سرزمینش گفت.

متن گفتگو را در زیر می خوانید:

-اوقات خود را در قرنطینه چطور سپری می کنید؟

من و مادر و خواهرانم و دوستم با هم در خانه هستیم. ما یک «گروه دخترونه» هستیم و خودمان سرگرمی درست می کنیم. مثلا با هم آشپزی می کنیم و به جنبه های مثبت این قرنطینه توجه می کنیم.

خانواده ام مثل همه خانواده ها حالا با هم اوقات خود را سپری می کنند. اعضای خانواده به فکر یکدیگر هستند. پیشتر هر فردی سرگرم کار و مشکلات خودش بود. شاید مهم ترین دستاورد قرنطینه کاهش آلودگی در لبنان باشد. به نظرم کاهش آلودگی می تواند مقدمه ای برای کم کردن زشتی ها و انرژی منفی و کینه ورزی ها باشد.

 شخصیت دالیدا در سریال «سر» دچار تغییر بنیادین و عمیق شده است. این سریال چه دستاوردی برای شما داشت؟

در این سریال همه توانایی هایم را به نمایش گذاشتم و باعث شد تا یک بازیگر تمام عیار شوم. سریال «سر» (راز) مرا به یاد سریال «حلوه و کذابه» (خوشکل و دروغگو) می اندازد. البته در آن زمان تازه وارد عرصه بازیگری شده بودم اما آن سریال بسیار محبوب شد. حالا پس از چندین سال دوباره همان حس شیرین موفقیت را دارم. مردم تماشای سریال را به یکدیگر توصیه می کنند و منتقدان نیز از آن تعریف کردند. پیام تبریک از مخاطبان کشورهای عربی دیگر دریافت کردم. مردم پس از پخش هر قسمت تلویزیون در شبکه های اجتماعی جمع می شوند و درباره آن نظر می دهند. این سریال یکی از ترندهای توییتر در کشورهای عربی شده و در اپلیکیشن «شاهد» نیز در فهرست پربیننده ترین و شناخته شده ترین کارهای تلویزیونی قرار گرفته است.

آیا سریال «سر» فرصت طلایی شما بود؟

بله یک فرصت طلایی بود. البته پیشتر سریال «امیر اللیل» (شاهزاده شب) نیز بسیار موفق از آب در آمد. رامی عیاش (خواننده لبنانی) بازیگر اصلی مرد در آن سریال بود. در آن زمان بیست و پنج سالم بود. هنوز به اندازه حالا به مرحله پختگی نرسیده بودم. طرز فکر و دیدگاهم نسبت به زندگی تغییر کرده است. بازیگری به انسان تجربه می دهد. اگر بازیگر زن بتواند دوام بیاورد و به مرحله پختگی برسد و نقش های گوناگون بازی کند موفق خواهد شد. پس از بازی در سریال سر یکی دو سال یا بیشتر در هیچ فیلمی بازی نمی کنم تا شاید بعد در فیلمی مثل سر که ظرفیت های بازیگری ام را به نمایش بگذارد نقش آفرینی کنم. 
 


 
آیا در سریال های ماه رمضان امسال بازی می کنید؟

نه. مثل جنگجوی در حال استراحت هستم.

آیا گاهی حس نمی کنید که در کارتان کوتاهی کرده اید؟
 
گاهی از محیط کار خوشم نمی آید و به همین دلیل نمی توانم نقشم را آنچنان که باید و شاید بازی کنم. نقش های بسیاری هم دوست ندارم و به همین دلیل برایشان از وجودم مایه نمی گذارم. بعدها خودم را سرزنش می کنم که چرا مثلا فلان نقش را خوب بازی نکردم. گاهی وقتها در انتخاب نقش عجله و اشتباه می کنم. در کل آدم عجولی هستم و به دنبال اثبات توانایی هایم در عرصه بازیگری ام. سریال «سر» ناگهان به سراغم آمد و اصلا فکرش را نمی کردم که چنین نقشی بازی کنم.

آیا این نقش ها روی زندگی روزمره و رفتار شما تاثیر می گذارد؟ 

بین شخصیت اصلی و نقش هایی که بازی می کنم فاصله می گذارم. البته نقش هایم برای من آموزنده هستند چرا که بسیاری از نقش ها را در زندگی واقعی تجربه نکرده ام. بازی در برخی از آنها بسیار دشوار بود. مثلا در سکانس یکی از سریال ها مورد خشونت جسمی قرار گرفتم. آن یکی از دشوارترین سکانس هایی بود که بازی کردم. همه اینها به تجربه ام اضافه کرد. من از نقش تالین (زنی که مورد خشونت قرار می گیرد) یاد گرفتم که چطور قوی و هوشمند باشم و به کوچک ترین جزئیات زندگی توجه کنم.

به نظر شما رقابت در عرصه بازیگری دشمنی ایجاد می کند؟
 
ناگفته نماند که ممکن است حسرت نقشی را بکشم که دوست داشتم بازی کنم و بازیگر دیگری در آن ظاهر شده. اما با هیچ کس دشمنی ندارم.

چه کسی کارهای شما را ارزیابی می کند؟

خانواده نقش مهمی در ارزیابی کارهایم دارد. آنها تنها نکات مثبت را در نظر نمی گیرند بلکه روی جنبه های منفی دست می گذارد. خواهرم همیشه شفاف و با صراحت از من انتقاد می کنم. او و بقیه اعضای خانواده نکاتی را به من تذکر می دهند و من در نقش های آینده اصلاحشان می کنم.

نظر کارگردان و همکاران نیز اهمیت دارد. آنها در موفقیت من سهیم هستند.

آیا در زندگی خصوصی تجربه تلخی داشته اید؟
 
زندگی شخصی و کاری را از هم جدا می کنم. فقط مسائل جدی را با مردم در میان می گذارم.

رابطه شما و شبکه های اجتماعی چطور است؟

 همه جزئیات زندگی ام را در سوشال مدیا اعلام نمی کنم. فالوورها اجازه ورود به حریم شخصی ام را ندارند. جای تاسف دارد که هنرمند را با شمار فالوورها بسنجد نه کارهایش.

کمی از خودتان بگویید.
 
من یک زن سنتی و دمدمی مزاج هستم. من از زنان مستقل خوشم می آید. زنانی که به همسرانشان متکی نباشند. من شخصیت قوی دارم. همه در خانه از من حرف شنوی دارند. درباره کارهایم و مسائل خصوصی تصمیم می گیرم و به کسی اجازه نمی دهم که نظرش را تحمیل کند.

آدم ها مشغله های فراوان دارند. شما چه دغدغه هایی دارید؟ 

پس از مرگ پدرم من سرپرست خانواده شدم. دوست دارم کار کنم و انرژی مثبت داشته باشم.

شما در جریان انقلاب لبنان از معترضان حمایت کردید. چه دغدغه هایی برای کشورتان دارید؟

من و شهروندان لبنانی دغدغه های مشترکی داریم. ما یکصدا مطالباتمان را اعلام کردیم. فراهم کردن امکانات اولیه مثل آب و برق و اشتغال و زیر ساخت های لازم از جمله خواسته های مردم هستند. بسیاری از لبنانی ها به فکر مهاجرت هستند تا از شرایط بد اینجا خلاص شوند. لبنان درگیر بحران اقتصادی شدید و بی سابقه از زمان جنگ داخلی تا کنون است. من تا پیش از شیوع کرونا به مهاجرت فکر می کردم.
 
آیا احساس مسئولیت می کنید و می خواهید به مردم لبنان کمک کنید؟

کار خیر باعث سعادت و سلامت روح و روان می شود. من در فعالیت های خیریه شرکت می کنم اما اعلام نمی کنم.
 


در یک نگاه فعالیت بازیگری خود در ۱۳ سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟

من از همال اول آدم خودساخته و بلندپرواز و با پشتکار بودم. هیچگاه تسلیم شرایط نشدم. البته باید بگویم که اولویتم در ۱۳ سال گذشته کارم بود.

آیا وقتش نشده که به زندگی شخصی خودتان فکر کنید؟
 
اول باید ویروس کرونا از بین برود و لبنان از بحران اقتصادی کنونی عبور کند. بعد از آن به ازدواج و تشکیل خانواده و بچه فکر می کنم.

ازدواج با منطق را ترجیح می دهید یا با احساس؟ از کدام گروه مردان خوشتان می آید؟

من از مرد شوخ و بخشنده و خوش اخلاق و فرهیخته و خانواده دوست خوشم می آید. اینکه رمانتیک باشد یا نه برایم فرقی ندارد اما من خیلی رمانتیک هستم.

آیا ترانه تازه ای در راه است؟

می خواستم فیلمبرداری یک کلیپ ویدیو را شروع کنم که ماجرای شیوع ویروس کرونا در لبنان آغاز شد. این پروژه به تعویق افتاد.

امیدوارم این بحران هر چه زودتر تمام شود تا به کارها و زندگی روزمره برگردیم. باید صبور بود.

طرح هایی در آینده برای بازیگری دارید؟ 

چندین نشست در دبی داشتم. اما تا حالا هیچ طرح جدی در کار نیست. شرکت های تولید در حال حاضر گرفتارند. کارهای فیلمبرداری به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.