پاملا الکیک به «المجله»: بازیگری برای من کافی نیست

بازیگر لبنانی: در یک دوره گذار هستم
پاملا الکیک به «المجله»: بازیگری برای من کافی نیست

پاملا الکیک را می توان به عنوان بازیگر نقش های جسورانه معرفی کرد. او یکی از بازیگران جوان لبنانی است. به نظر پاملا نقش های جسورانه به بازیگری در فیلم های عاشقانه و سکسی محدود نمی شود.

او در نقش های متفاوت و گوناگونی ظاهر شده است. پاملا نقش یک زن همجنسگرای خیابانی را بازی کرد و در نقش یک دختر مبتلا به اوتیسم ظاهر شد.

پاملا در ده سال گذشته در سریال های موفق و مهم لبنانی و عربی از جمله «سارا» و «جذور» و «الحب الحقیقی» و غیره بازی کرده است.

او در چندین فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده و در یک فیلم به عنوان نقش اول ظاهر شده است.

خط قرمز پاملا زنان هستند. او از حامیان نقش آفرینی زنان در جامعه است.

پاملا همواره در گفتگوهای رسانه ای خود سیمای فرهیخته زن لبنانی و عربی را به نمایش می گذارد. او همچنین یک سخنور عالی در مسائل سیاسی لبنان به شمار می رود.

المجله با پاملا درباره مسائل گوناگون مثل سیاست و هنر و جامعه گفتگوی اختصاصی و ویژه انجام داده است.

متن گفتگو در زیر می آید:
 
نظر شما درباره انقلاب لبنان چیست؟ آیا این جنبش بیانگر خواسته های شما هم هست؟ 

از اوضاع کنونی کلا راضی نیستم. به نظرم همه دیدگاهم را در این جمله کوتاه خلاصه کردم. از مسائل بسیاری ناراضی هستم که انسانیت در صدر آنها است و بعدا نوبت مشکلات اقتصادی و سیاسی یا امنیت ملی می رسد...من برای آدم ها می ترسم . انسانیت در معرض خطر  قرارگرفته. ما حتی با محیط زیست هم سر سازش نداریم.
 
آیا به نظر شما انقلاب لبنان به اهدافش دست پیدا می کند؟
من همواره خوش بینم. البته واقعیت ها مایه خوش بینی نیستند. اما در کل آدم بسیار خوش بین و بلندپرواز و سرزنده و بانشاطی هستم. این ویژگی های شخصی در فیلم های متعددی را بازی می کنم. اما در نهایت ما چاره ای جز خوش بینی نداریم. نباید فراموش کرد که هر مشکل راهکاری دارد و ما نسل ایجاد راهکار هستیم.
 
شما به همراه زیاد برجی نقش اول فیلم سینمایی را بازی کردید. حالا چرا در کنار زیاد برجی ظاهر شدید؟

فیلم موفقی بود. البته پاسخ این سوال را باید مخاطبان بدهند. آنها هستند که نظر می دهند آیا بازی ما دو تا در نقش اول این فیلم موفقیت آمیز بوده یا نه. من از سبک هنری زیاد برجی خوشم می آید و همواره به ترانه هایش گوش می دهم. زیاد برجی یکی از خوانندگان مورد علاقه ام است. زیاد تنها یک خواننده نیست بلکه صدای پراحساسی دارد.

ما برای بازی در این فیلم انتخاب شدیم و تجربه بسیار خوبی بود.

این فیلم «یوم إيه ويوم لا» نام دارد. آیا شما به این دلیل در کنار زیاد برجی نقش آفرینی کردید که او بازیگر موفق سینما است یا از فیلمنامه خوشتان آمد؟ 

معیار من برای بازی در کنار دیگر بازیگران شناخته شدن یا گمنام بودن آنها نیست. من به استعداد و ظرفیت بازیگران ناشناخته باور دارم.
 

 
آیا در سریال های ماه رمضان هم بازی می کنید؟

من در یک دوره گذار هستم و بازیگری برایم کافی نیست. سورپرایزهای فراوانی دارم اما همه چیز به وقتش.

شما فعالیت خود را با بازی در نقش های جسورانه آغاز کردید.. اگر به عقب برگردید در همان نقش ها دوباره بازی می کنید؟ 

بله. پاملا الکیک آدم جسوری است. هر فردی مفهوم خاصی از جسارت و نقش های عاشقانه دارد. به نظرم جسارت بازی در نقش یک دختر مبتلا به اوتیسم یا یک زن تن فروش یا دختر مبتلا به ایدز است. اگر می خواهی نقش های انسانی بازی کنی باید جسارت به خرج بدهی.

بازی در چه نقش هایی را بیشتر ترجیح می دهید؟

نمی دانم. هر نقشی که حکایت یک زن را درست بیان کرد. خیلی از افراد نمی داند قلب زیبای زن یعنی چه. البته ظاهر زنان از اهمیت برخوردار است اما امیدوارم که ما به عنوان بازیگران زنان موثر بتوانم سیمای درستی از زنان به نسل های آینده منتقل کنیم.
 


آیا قصد ازدواج و مادر شدن ندارید؟

نمی دانم. همه چیز به وقت خودش خوب است. همه زنان به یک دوره ای از پختگی که می رسند دوست دارند خانواده تشکیل دهند. من عاشق بچه ها هستم. همیشه گفتم که می خواهم صاحب پنج فرزند شوند. اسم 4 تای آنها را پیشاپیش انتخاب کرده ام. پنجمی را می گذارم تا شریک زندگی ام در آینده انتخاب کند.