ترامپ: به نفت خاورمیانه نیازی نداریم اما به متحدان کمک می کنیم

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه (16 سپتامبر) گفت هر چند آمریکا در حوزه انرژی بسیار خوب عمل کرده اما این کشور به هم پیمانان خود کمک می کند.

اظهارات ترامپ در واکنش به حمله تروریستی به دو پالایشگاه نفت آرامکو سعودی مطرح شد. دولت آمریکا می گوید حمله کار ایران بوده است.

ترامپ در پیام توییتری افزود «ما به نفت و گاز خاورمیانه نیاز نداریم و تعداد اندکی نفتکش در آنجا داریم اما با این حال به هم پیمانان خود کمک می کنیم».

ترامپ پیشتر گفت «آمریکا آماده اقدام نظامی در واکنش به حمله تروریستی در آرامکو است».

او در صفحه توییتر خود نوشت «خطوط عرضه نفت سعودی مورد حمله قرار گرفتند. ما برای اقدام نظامی با توجه به نتایج تحقیق کاملا آماده هستیم. اما با این حال منتظر خبر دولت سعودی هستیم که اعلام کند چه طرفی پشت این حمله بوده و چطور با آن برخورد خواهد شد».

رییس جمهور آمریکا همچنین گفت که او مجوز استفاده از ذخایر راهبردی نفت آمریکا را صادر کرده است. این اظهارات به دنبال کاهش تولید نفت سعودی پس از حمله آرامکو عنوان شد.

او افزود «با توجه به حمله به تاسیسات آرامکو سعودی که ممکن است بر قیمت های نفت تاثیر بگذارد من مجوز برداشت از ذخیره استراتژیک نفت را در صورت لزوم و به مقداری که اعلام خواهد شد صادر کردم».