ماشین اعدام جمهوری اسلامی بار دیگر فعال شد

اعتراضات سراسری در ایران ادامه دارد

 انقلاب ملی و پایداری مردم ایران به زودی وارد چهارمین ماه خود می‌شود. خیزشی که با وجود انواع سرکوب همچنان دوام آورده، با قتل حکومتی مهسا امینی ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط توسط ماموران گشت ارشاد از ۲۶ شهریور ماه پس از خاکسپاری وی در آرامستان سقز آغاز شد و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده‌ای از اعتراضات سراسری در ایران با شعار محوری «زن، زندگی، آزادی» دامن زد و به سرعت برای براندازی جمهوری اسلامی پیش می‌رود.

 

در این «انقلاب» ملی منحصر بفرد و نه «اعتراض» که ملت ایران، دین اسلام را نه تنها از حکومت جدا می‌کنند بلکه با آن خط و مرز می‌کشند هویت ملی خود را با شعارها و اقدامات ابتکاری نشان داده و در اعتراض به قوانین و ساختار حکومت بدون اینکه از سوی یک رهبری واحد هدایت شوند، در مسیری متحد پیش رفته و در مسیری رو به ایران دموکرات و آزاد و آباد در آینده پیش می‌روند.

 

کسانی که تا شش ماه پیش مجیز خوان خامنه‌ای بودند امروز به او حمله می‌کنند حتی بدری خامنه‌ای، خواهر علی خامنه‌ای هم در نامه‌ای سرگشاده نوشته است: «پاسداران و مزدوران علی خامنه‌ای باید هر چه زودتر اسلحه‌هایشان را زمین گذاشته و به مردم بپیوندند… برادرم صدای مردم ایران را نمی‌شنود و به نادرستی صدای مزدوران و جیره‌خوارانش را صدای مردم ایران می‌شمارد.» 

 

آنچه در جامعه ایران پدیدار شده با سرکوب یا ترفندهای یک گام به‌جلو و دو گام به عقب قابل کنترل نیست؛ جمهوری اسلامی با سرکوب گسترده، سناریوهای آبروباخته و ایجاد شوک‌های عاطفی تلاش کرده مردم را به خانه‌ها براند و هم زمان جان جوانان معترض ایرانی را یا در خیابان می‌گیرد یا با اعدام و هم زمان پیکرهای کشته شدگان را می‌دزدند و شبانه دفن می‌کنند اما این روشها با قدرت مردم متحد و بیداری ملی مردم ایران ناکام مانده و این موج بزرگ بیداری دیگر آرام نخواهد گرفت مردم معترض دیگر جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند.


 

هفت سال پیش علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی گفته بود: اسرائیل ۲۵ سالِ آینده را نخواهد دید در این ۷ سال مرزهای ارتباطی اسرائیل به شمال و جنوبِ ایران رسید در حالی که جمهوری اسلامی روابط خود را با منطقه و جهان قطع کرد و تا توانست شهروندان ایرانی را به قتل رساند. تا همین حالا با حدود ۵۰۰ کشته در ۸۰ روز از جمله ۶۰ کودک و انواع شکنجه و جنایت به «رژیم اسلامی بچه کش» ملقب شده است، حاکمیتی که کیان پیرفلک کودک ۱۰ ساله اهل ایذه را در آغوش مادرش به قتل می‌رساند و سالهاست تلاش می‌کنند اسرائیل را "بچه کش" لقب بدهد، اما مردم و خانواده‌های داغدار با تابوت عزیزانش تا پیروزی پیش خواهند رفت و ترسی از سرکوب و کشتار ندارند.

 

گوشه ای از اعتراضات مستمر ایرانیان مقیم بریتانیا در میدان ترافالگار

 

خبرگزاری هرانا با انتشار گزارشی آماری از هشتاد و دو روز نخست اعتراضات جاری (۲۶ شهریور تا ۱۶ آذر ۱۴۰۱) هویت ۴۸۱ جان باخته احتمالی از جمله ۶۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۱۸۲۴۲ بازداشت شده به همراه هویت ۳۶۷۰ تن از شهروندان بازداشت شده، ۶۰۵ دانشجو و ۶۱ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه کرده است.

 

براساس ۱۹۸۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده هرانا اعتراضات در ۱۱۶۲ نقطه ایران در تمام استانهای کشور از جمله ۱۶۰ شهر و ۱۴۳ دانشگاه را بررسی کرده و نوشته است: «۸۲روز اعتراض بدون حتی یک روز وقفه؛ تمام ۳۱ استان و ۱۶۰شهر ایران درگیر اعتراضات بوده‌اند. ۵۴۴ حضور گسترده خیابانی و اعتراض ۱۴۳ دانشگاه برای ۶۱۵ مرتبه.» 

 

ازسوی دیگر نگرانی‌ها درباره اعدام معترضان و آغاز موج جدیدی از احکام اعدام در ایران به دست جمهوری اسلامی افزایش یافته است. جمهوری اسلامی پس از گذشت بیش از چهار دهه ماشین اعدام و جنون خونریزی همچنان به دنبال بقای خود با طناب دار است.روز جهانی حقوق بشر را در حالی پشت سر گذاشتیم که جمهوری اسلامی که ۴۴ سال است ایران را ملک طلق خود می‌داند مردم ایران را در مرگ و عزا و اندوه و بدبختی نشانده است.

 

روزنامه جوان، وابسته به سپاه پاسداران، در گزارشی با اعلام اینکه اعدام محسن شکاری اولین و آخرین اعدام اعتراضات نیست، از احتمال اعدام بیش از ۶۰ نفر دیگر خبر داده است.

 

محسن شکاری جوان ۲۳ ساله ساکن محله هفت حوض نارمک تهران بود که به یک بسیجی مسلح نیروی سرکوبگر در مقام دفاع مشروع، ضربه زده بود. سه ضربه سطحی به قصد دفع خطر و نه کشتن، پس از گذشت تنها ۷۰ روز از زمان بازداشت ۲۹ آبان ماه در رابطه با اتهام محاربه محکوم به اعدام و صبح روز پنجشنبه ۱۷‌آذرماه اعدام شد.


 

 مجیدرضا رهنورد دومین جوانی است که اعدام شد حکم او در حالی اجرا شد که وی روز ۲۸ آبان بازداشت و تنها ۲۳ روز بعد توسط جمهوری اسلامی کشته شد. 

وی متهم به قتل دو بسیجی مسلح و سرکوبگر با سلاح سرد و مجروح کردن چهار تن از آنها شده بود. وبسایت خبرگزاری میزان پس از اعلام این خبر از دسترس خارج شده و تا زمان تنظیم  این گزارش همچنان در دسترس نیست.

 

حساب کاربری ۱۵۰۰تصویر گزارش داده که ‏ساعت هفت صبح به خانواده‌ ⁧مجیدرضا رهنورد⁩ زنگ زدند، بیدارشان کردند و گفتند "برید بهشت‌ رضا قطعه ۶۶، بچه‌تان را اعدام کردیم و خودمان خاکش کردیم."

 

این حساب توئیتری در خبر تکاندهنده دیگری با انتشار تصویری از مجیدرضا و مادرش در زندان یا قوه قضاییه نوشت که «مادر مجیدرضا رهنورد را به ملاقات او بردند اما هیچ صحبتی از اعدام نکردند و مادرش با لبخند و امید به اینکه پسرش آزاد می‌شود آنجا را ترک کرد. و امروز صبح زمانی بالا سر جسم بی‌جان پسرش رسید که نیروهای جمهوری‌اسلامی داشتند مجیدرضا را در تنهایی به خاک می‌سپردند.» 

 

براساس گزارشها از زندان رجایی‌شهر، احکام اعدام ماهان صدرات ۲۳ساله و محمد بروغنی در دیوان تایید شده است و هر لحظه ممکن است حکم آنها هم اجرا شود.

 

ماهان صدرات به اتهام محاربه از طریق کشیدن چاقو به مامور سرکوب محکوم به اعدام شده از زندان فشافویه به رجایی‌شهر منتقل شده است. مقامات جمهوری اسلامی کرامت انسانی را آنقدر به حقارت کشیده‌اند که مادربزرگ او با انتشار ویدئویی از رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی عاجزانه التماس کرده است تا اجرای حکم اعدام نوه‌اش را به تعویق بیاندازد.

 

محمدرضا قنبرطلب شاکی وی وقتی هویت او افشا شد اعلام رضایت کرد ولی حکم اعدام ماهان به اجرای احکام رفته است. اما اصرار حکومت برای کشتن ماهان صدرات، علی‌رغم گذشت شاکی صرف نظر از ایجاد رعب و وحشت در جامعه این پیام را به مردم معترض نشان می‌دهد که آنها باید از این پس در مقابل نیروهای سرکوب، مطیع باشند و حق دفاع مشروع ندارند.  

 

سهند نورمحمدزاده جوان دیگری است که گفته می‌شود به سلول انفرادی منتقل شده و احتمال اجرای حکم او وجود دارد. تاکنون سه بار او را چشم‌بسته و به‌صورت نمایشی بالای چوبهٔ دار برده‌اند تا از او اعتراف اجباری بگیرند که چند سطل زباله را به آتش کشیده و بزرگراه اشرفی‌اصفهانی تهران را مسدود کرده است. برای این اعترافات اجباری هم در دادگاه انقلاب تهران به او حکم اعدام داده‌اند.

 

ازسوی دیگر گروهی از کاربران در رسانه‌های اجتماعی درباره احتمال اعدام قریب‌الوقوع علی معظمی گودرزی، جوان ۲۰ساله‌ای که جمهوری اسلامی می‌خواهد به بهانه کشته شدن بسیجی سرکوبگر، روح‌الله عجمیان، او را بکشد، ابراز نگرانی کرده‌اند.  

 

مسئولان تبهکار نظام تمامیت خواه جمهوری اسلامی، حکومت جلادان و کارگزاران خدای وحشت و مرگ دهه۶۰ تا توانستند کشتند و ترور کردند تا روی کار بمانند از اعدام افسران و خلبانان ارتش شاهنشاهی و کارآفرینان ایران، از جنایت سوریه تا سرکوب دی۹۶، از کشتار کودکان آبان۹۸ و حتی شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی تا فاجعه متروپل، به نام دفاع از «امنیت» یا «مدافعان امنیت» حتی انقلابیون نزدیک به روح الله خمینی که در ۲۸ مرداد ۱۳۵۷ وقتی هنوز در قدرت نبودند ۴۲۰ تن از مردم بی‌گناه را در سینما رکس آبادان زنده زنده سوزاندند و بعد بر گردن حکومت وقت انداختند.

 

تمامی جناحین و مقامات سابق و کنونی، اتاقهای مکر اصلاح طلبان، تحول خواهان، همه مزدوران و لابی گران و صادراتی‌هایش که در طول این سالها شریک جمهوری اسلامی در خونریزی بودند همگی متهم و مسئول هستند.