یک سپاهی مخالف جمهوری اسلامی: جمهوری اسلامی در ضعیف‌ترین وضعیت قرار دارد

یک عضو فعال در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از سال‌ها پیش به همراه شماری از اعضای خانواده‌اش به مخالفان جمهوری اسلامی پیوستند در گفتگو با «المجله» می‌گوید: «امثال من و برادرم اگر از سپاه بیرون بیایند کشته می‌شوند. تحت فشاریم. تمام تماس‌های ما را کنترل می‌کنند. جرات نداریم برخلاف رژیم صحبت کنیم».

 

ادامه این گفتگو را در پی می‌خوانید:

 

گفتید پدر شما اولین کسی بود که در خانواده به سپاه ملحق شد؟

پدرم جزو شورشیان ۵۷ بود، ۱۵ ساله بود که به نیروهای کمیته ملحق شد. در تمام سالهای جنگ در جبهه بود، بعد از جنگ دائم به ماموریت می‌رفت، بچه که بودم او را به بوسنی هرزگوین، لبنان و سوریه اعزام کردند. در دهه هفتاد یکهو سر سفره غذا به سراغش می‌آمدند، او را می‌بردند تا از دیوار خانه‌های مردم بالا برود، خانه‌هایی که مهمانی زن و مرد مختلط داشتند و آنها را بازداشت می‌کردند تمام حقوق خود را در راه جمهوری اسلامی، امام حسین و اسلام خرج می‌کرد، مثلاً اربعین پارسال ۴۰ میلیون تومان در کربلا برای زوار خرج کرد. از آنجا که پدرم حقوقش را در راه انقلاب خرج می‌کرد امکاناتی مثل کامپیوتر در خانه نداشتیم، تابستان سال ۷۸ می‌بایست برای نوشتن پایان نامه دوره کارشناسی‌‌ام آمار را با نرم‌افزار رایانه‌ای اس پی اس اس تحلیل می‌کردم، آن زمان دانشگاه تعطیل بود، پدرم کامپیوتر محل کارش را برایم آورد که تا ۲ روز دستم بود، اطلاعاتش را بررسی کردم متوجه شدم دانش آموزانی که زمینه مذهبی داشتند را شناسایی می‌کنند، برای هرکدام یک صفحه اکسل درست شده بود و کارهای آنها را از کودکی ثبت می‌کردند. مثلا نوشته بودند در فلان تاریخ به اردوی راهیان نور یا به دعای ندبه رفته، هر سال آنها را تحت نظر داشتند. نام کسانی که از این کارها دست می‌کشیدند به عنوان «باطل» برچسب خورده بود. اما کسانی بودند که تا مرحله استخدام در سپاه هم جلو رفته بودند.

 

خانواده شما همگی در سپاه هستند؟

بله شوهر خواهرم سرهنگ سپاه است ولی پول برایش مهم است، هر وقت به خرید می‌رود و تورم را می‌بیند به جمهوری اسلامی فحش می‌دهد. عمویم هم سپاهی هست و همیشه به خاطر پول با سپاه کار کرده، در حال حاضر درآمد خوبی از سپاه عایدش می‌شود، اگر جمهوری اسلامی به ورشکستگی کامل برسد امثال عموی من از سپاه بیرون می‌آیند، اما مغز امثال کسانی چون پدر من شستشو شده، او خامنه‌‌ای را نائب امام زمان می‌داند. من هم بین اینها گیر افتاده‌‌ام، نمی‌توانم بیرون بیایم، اما با روش‌های دیگر به براندازی کمک می‌کنم، امثال ما اگر از سپاه بیرون بیاییم کشته می‌شویم. در نیروی انتظامی مامورهایی هستند که با تیراندازی به مردم مخالفت کرده‌‌اند اما در سپاه کسی جرات این کار را ندارد به همین دلیل اگر مردم براندازی نکنند جمهوری اسلامی تمام نیروهایی که در نیروی انتظامی ریزش کرده‌‌اند را بعدها به بهانه‌های مختلف حذف یا ترور می‌کند.

 

اما برادر و خواهرتان هم مخالف جمهوری اسلامی هستند؟

بله من، برادر و خواهرهایم از جمهوری اسلامی متنفریم و دوست داریم این رژیم سرنگون شود. مهسا را که کشتند من و همسرم یکدیگر را در آغوش گرفته و گریه کردیم. ما بین اینها گیر افتاده‌‌ایم وگرنه از آنها متنفریم و خیلی بیشتر از بقیه مردم آرزو می‌کنیم انقلاب رخ بدهد. اینها تمام کودکی ما را خراب کردند. بچه که بودیم ما را به دوره‌های عقیدتی سیاسی می‌بردند. گاهی اصلاً نمی‌فهمیدیم چه می‌گویند. یا ما را به زور به اردوهای راهیان نور اعزام می‌کردند. پدرم اجازه نمی‌داد به کلاس تکواندو بروم. من و برادر و خواهر‌هایم را به کلاس‌های پایگاه بسیج می‌فرستاد تا مغزهای ما را شستشو بدهند. فکرش را بکنید پدرم به هر ماموریتی که می‌رود مادرم آرزو می‌کند که پدرم کشته شود آنقدر که ما را به خاطر این انقلاب اذیت کرد.

 

در مورد شنود تلفن چه اطلاعاتی دارید؟

اینها سالها پیش از یک شرکت اروپایی ابزار شنود وارد کردند اما نه فقط برای شنود مخالفان بلکه برای همه، ماها بیشتر تحت کنترل هستیم. هیچ جا نمی‌توانیم حرف بزنیم، واتساپ و اینستاگرام تحت کنترل آنهاست. شنود نیروهایشان هم به خاطر ترس از ریزش و جاسوسی است. تمام کسانی که زیر نظر قرارگاه عمار فعالیت می‌کنند اینترنت پرسرعت بی‌فیلتر و امکانات مالی خوب دارند، حرف عرزشی‌ها را هم باور نکنید که می‌گویند رفتیم بخریم گران بود یا اینترنت کند است، اذیت شدیم، عمار همه اعضای خود را حمایت می‌کند، شرکت «مبین نت» هم اینترنت سپاه و خانواده‌هایشان را تامین می‌کند. سپاهی‌ها و همه اعضای خانواده‌هایشان گروه‌های واتساپ دارند که باید عضو باشند، غریبه را هم راه نمی‌دهد، مثلاً هر گروه ۲۰۰ نفرند، که مدام شستشوی مغزی می‌کنند. اعضای سپاه در داخل سازمان باید گوشی ساده بدون دوربین داشته باشند و معمولا گوشی ایرانی چینی glx دارند حتی برخی نوکیای ساده هم اجازه ندارند داشته باشند، آنها دوربین‌های سر چهارراه‌ها که کیفیت بالایی دارند و تا چند کیلومتر تصویر واضح ارائه می‌دهد، دوربین‌های بانک‌ها، تمامی دوربین‌های ادارات آب، برق، گاز، اداره اماکن، تعزیرات و…را در اختیار دارند.

 

نیروهای لباس شخصی از چه کسانی تشکیل می‌شوند؟

لباس شخصی‌ها، اکثراً سپاهی هستند. بیشتر بسیجی‌ها هم زیر دست سپاهی‌ها کار می‌کنند، پدرم که در سال ۹۶ برای سرکوب به کرمانشاه اعزام شد آنجا لباس شخصی پوشید. من هم برای کنترل تظاهرات، لباس شخصی می‌پوشم. تمام لباس شخصی‌ها زیر نظر قرارگاه عمار فعالیت می‌کنند و در آنجا آموزش می‌بینند، آنها تحت نظر طائب، مجتبی خامنه‌‌ای و علیرضا پناهیان هستند. در جریان عاشورای خونین ۸۸ که در میدان امام حسین بودم تا ساعت ۱۱ نیروی انتظامی بود و مردم را نمی‌کشتند اما از ساعت ۱۱ به بعد سپاهیان با پوشش نیروی انتظامی آمدند و شروع به کشتار کردند. اکثر نیروی انتظامی در جریان اعتراضات اخیر پشت مردم هستند، ارتش را اصلاً وارد میدان نمی‌کنند چون استفاده از ارتش به معنای خودزنی و پایان حکومت است. اینها حتی از نیروهای دفتری خود برای سرکوب به خیابان‌ها آورده‌‌اند ولی چون نیروی میدانی نیستند عقب‌تر هستند چون برای رزم آمادگی ندارند و برای سیاهی لشکری و ایجاد ترس و وحشت به خیابان‌ها اعزام شده اند. سختگیری زیادی هم بر روی اموال تحویلی مان هم دارند نظیر باتوم، اسپری فلفل و دستبند، به همین دلیل برخی از نیروهای سرکوب دستبند سازمانی نمی‌گیرند و به جای آن از بند پلاستیکی استفاده می‌کنند.

 

در مورد ارسال پهپاد به روسیه اطلاعی دارید؟

وقتی سپاه یک سری پهپاد انتحاری و موشک به روسیه فرستاد تعدادی نیرو برای نحوه استفاده از پهپادها به روسیه فرستاد، الان هم نصف نیروهای خود را برای کمک به ارتش روسیه اعزام کرده‌‌اند و این یعنی فرصت براندازی. خبر مربوط به کمبود نیرو و ارسال نیروی سرکوبگر از سوی سپاه برای کمک به ارتش پوتین، قرارداد شانگهای در ازای ارسال نیرو با هزینه جمهوری اسلامی همه کمک می‌کند به اینکه مردم باور کنند جمهوری اسلامی نیروی کافی برای سرکوب ندارد. در ازای قرارداد شانگهای، جمهوری اسلامی موظف است نیروهای نظامی خود را به اوکراین بفرستد، هدف از قرارداد شانگهای، کمک به دور زدن تحریم هاست. اینها از نیروهای زینبیون افغانستان در اوکراین هم استفاده می‌کنند همان طور که از آنها در جنگ سوریه استفاده کردند. علاوه بر ارسال نیمی از نیروهای سپاه به اوکراین، سپاه، پهپاد و لباسهای ضد گلوله هم به اوکراین فرستاده است. در شهر ما که از توابع آذربایجان غربی است از این پهپادها برای شناسایی مناطق پرجمعیت و تجمعات و اعتراضات استفاده می‌کنند.

 

در مورد شروع و آینده این اعتراضات چه نظری دارید؟

اینکه گفته می‌شود جریانات سیاسی داخلی برای تسویه حساب، این اعتراضات را به راه انداختند اشتباه هست. فقر، فشار اقتصادی و فضای بسته سیاسی و اجتماعی بعد از آبان ۹۸ و دی ۹۶ و اتفاقات اخیر، ایران را به انبار باروتی تبدیل کرد، موضوع مهسا امینی هم جرقه‌‌ای بود برای خیزش و شعله ور شدن این انبار باروت. خاموش شدن اعتراضات به نفع حکومت است تا نیروهایش تجدید انرژی کنند، پراکنده بودن تظاهرات و هر روزه بودن تظاهرات‌ها باعث سریعتر شدن ریزش بقیه اعضای نیروی سرکوب می‌شود. دقت کنید نیروهای سرکوبگر را در شهرهای مختلف جابجا می‌کنند چون نیروی کافی ندارند جمهوری اسلامی در ضعیف‌ترین وضعیت قرار دارد و حضور مردم با کمترین هزینه، منجر به سرنگونی حکومت می‌شود.

 

از دوران پساخامنه‌‌ای بگویید، آیا کودتای سپاه در راه است؟

خامنه‌‌ای واقعاً بیمار هست اما خبر ندارد که سپاه چه نقشه‌‌ای برای بعد از مرگش کشیده است، حداقل تا الان از این نقشه اطلاع نداریم رده‌های بالای سپاه اجازه نمی‌دهند رده‌های پایین‌تر از این اطلاعات آگاه شوند، اینها به نیروهای خودشان هم اطلاعات دروغ می‌گویند، تا ریزش نکنند اما شنیده شده که شورای امنیت ملی به همراه فرماندهان ارشد سازمان اطلاعات سپاه تصمیم دارند اگر تا آبان ماه نتوانستند اعتراضات را خاموش کنند چه با توزیع اسلحه بین مردم، چه تخلیه عمدی کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها یا زاغه‌های مهمات و اعلام جو امنیتی و حکومت نظامی، پروژه کودتا و سرکوب خشن را در مناطقی چون کردستان، تهران و البرز پیش ببرند آنها چند پروژه را پیش بردند یکی حمله به مقر کردها در کردستان عراق و برانگیختن احساسات در سنندج و سقز که مردم مسلح شوند و به این بهانه در آنجا کشتار راه بیندازند که دیدند مسلح نشدند و این پروژه شکست خورد، پروژه بعدی آنها در بلوچستان بود که جمعه خونین را رقم زدند و تعداد زیادی از مردم نمازگزار را به رگبار بستند ولی این پروژه هم با هوشیاری مردم بلوچ و مولوی عبدالحمید شکست خورد.