بازگشت سریال سعودی «تکی» به نتفلیکس و پخش فصل جدید

سریال سعودی «تکی»

تریلر و جزئیات بیشتری درباره سریال معروف سعودی «تکی» (Takki) از نتفلیکس پخش شد. این سریال جذاب و دیدنی پس از وقفه ۷ ساله بازگشت.

این سریال ۸ قسمتی مهیج و درام درباره جوانان سعودی است.

رویدادهای فصل سوم در شهر جده اتفاق می افتد و مالک پس از مدتی که در زندان بود به جده برمی گردد. این شهر دستخوش تحول شده. جده مدرن شده و صنعت فیلمسازی در آن رونق گرفته. او فیلمنامه ای درباره رویدادهای ۲۰۱۵ نوشته است.

سریال «تکی» از ۲۸ اکتبر اختصاصی با زیر نویس به بیش از ۳۲ زبان در نتفلیکس پخش می شود و برای نابینایان و کم بینایان توضیح صوتی دارد.

خلاصه هشت قسمت: 

  • قسمت اول: «مالک» گذشته را در زندان مرور می کند و از ملاقاتی یک مرد مرموز غافلگیر می شود که فرصت بزرگی برای آغاز کار در اختیار او می گذارد.
  • قسمت دوم: «بیان» با یک خبر خوش درباره شغل آینده «مالک» به سراغش می رود و «مالک» تمام وقت خود را برای دوره آموزش فیلم نامه نویسی می گذارد اما بعد به هدف حقیقی «ساریه» درباره حمایت از او پی می برد.
  • قسمت سوم: «مالک» از تحول در شهر «جده» لذت می برد و دوباره سراغ دوستان و دشمنان سابق می رود و تنش و هیجان آغاز می شود. او از آنها با اصرار می خواهد که متن فیلم نامه ای که نوشته را تایید کنند.
  • قسمت چهارم: «احمد» پس از چند سال دوباره برمی گردد و از کرده خود پشیمان است. او می خواهد دل «لمی» را دوباره به دست بیاورد و تحقیق و کاوش درباره یک رسوایی کهنه و قدیمی آغاز می شود. این رسوایی زندگی «احمد» و «بیان» را بر باد داد.
  • قسمت پنجم: «مالک» به رغم پیشنهاد وسوسه انگیزی که دریافت می کند اما از ساخت فیلمش کوتاه آمد. «بیان» پس از کشف حقیقت درباره ماجرای رسوایی با عصبانیت با «ماجد» روبرو می شود.
  • قسمت ششم: دوستان «مالک» او را متقاعد به ساخت فیلم می کنند. وقتی تدارکات آغاز می شود چهره ای در جلسه تست بازیگری ظاهر می شود که همه را غافلگیر می کند و «ماجد» به قعر کشیده می شود.
  • قسمت هفتم: همه شخصیت ها در محل فیلمبرداری فلش بک می زنند. مادر «ماجد» که پسرش به دام تباهی کشیده شده از «بیان» درخواست کمک می کند.
  • قسمت هشتم: «ساریه» برای انتقام سخت بازمی گردد و جان اعضای گروه و کل پروژه را به خطر می اندازد. زندگی «بیان» با یک تماس تلفنی زیر و رو می شود.

موید الثقفی و خیریه ابو لبن و علی الشریف و عادل رضوان و رضوان الریمی و هند الصایغ و قصی خضر و ریم الحبیب و خالد بامشموس و محمد بلخی در سریال ساخته محمد مکی بازی می کنند و فیلم نامه به صورت گروهی نوشته شده است.