سینما محله در جشنواره فیلم دریای سرخ در جده

سینما محله اولین طرح سینمایی است که به منظور نمایش فیلم های سینمایی و برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه و افزایش آگاهی درباره صنعت سینما در محله های مختلف شهر جده راه اندازی شد. جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ به منظور جذب مخاطبان بیشتر در این مراکز سینمایی به طور مستقیم به نمایش گذاشته می شود.

۶ فیلم جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ در سینما محله ۴ محله شهر جده تا ۳۰ اکتبر روی پرده می رود. هدف جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ این است که از طریق این برنامه بتواند روی نسل جوانی که چندان اهل فیلم و سینما نیستند و سینماگران را دست کم می گیرند تاثیر بگذارند تا آنها هم بتوانند با تغییر دیدگاه خود چهره سینمایی و سینماگر شوند.
 

 

طبق اطلاعاتی که از موسسه جشنواره فیلم دریای سرخ به دست «الشرق الاوسط» رسیده این ۶ فیلم ساخته کارگردانان سعودی تعاملی هستند تا بدین منظور مخاطبان را با نحوه ساخت فیلم آشنا کنند. ۱۲ بازیگر و کارگردان در این برنامه شرکت می کنند و فیلم ها در محله های الهنداویه و السبیل و الرویس و محله تاریخی جده (البلد) به نمایش گذاشته می شود.

جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ به منظور شتاب بخشیدن به رشد و رونق صنعت سینما می کوشد تا سینما در دسترس تمام گروه های سینما قرار بگیرد و همه ساکنان جده بتوانند در دوره های آموزش سینمایی و برنامه های متنوع دیگر در این زمینه شرکت کنند. ۶ کارگردان و ۳ بازیگر با استعداد که در مسابقات استعداد یابی محله شرکت کردند انتخاب می شوند.

سینمای تعاملی از دیگر برنامه های سینما محله است که در آن یکی از سکانس های فیلم با حضور مردم و توسط کارگردانان و بازیگران فیلمبرداری می شود و مخاطبان در تمامی مراحل فیلمبرداری حضور دارند و ۵ نفر که بلیت ویژه دارند برای بازی در چند سکانس یا کمک به گروه پشت صحنه انتخاب می شوند.

ادوارد واینتراب مدیر فنی جشنواره فیلم بین المللی دریای سرخ گفت «سعودی چهره های با استعداد زیادی دارد. اولویت ما توانمند سازی جوانان با استعداد سعودی برای رسیدن به اهدافشان است. ما از طریق سینما محله صنعت سینما را از سالن نمایش فیلم به خیابان های جده می بریم و این کار آگاهی بخشی و توانمند سازی و علاقمند کردن جوانان است. ما وسایل و ابزار موفقیت و شناسایی استعدادها را در اختیار جوانان قرار می دهیم. جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ می کوشد تا نه فقط از طریق برنامه و مسابقه بلکه با تاثیر گذاری بر جوانان نقش پیشرو در سعودی و جهان داشته باشد».