گام های پرشتاب تحول در سعودی؛ راه اندازی ایرلاین های بزرگ و سفر به ۵ قاره

برنامه راهبردی سعودی برای ۳ برابر کردن ظرفیت فرودگاه ها و ۲۵۰ مسیر پرواز
فرودگاه بین المللی ملک خالد در ریاض (گتی)

دولت سعودی اخیرا اعلام کرد که در قالب برنامه راهبردی ملی در حوزه حمل و نقل و خدمات لجستیکی یک ناوگان هوایی ملی جدید راه اندازی می کند. طبق اظهارات شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی هدف برنامه راهبردی جدید این است که ناوگان هوایی سعودی به عنوان پنجمین ناوگان هوایی برتر جهان شناخته شود و مسیرهای پرواز هم به بیش از ۲۵۰ مسیر افزایش پیدا می کند. طبق استراتژی جدید ظرفیت حمل بار هوایی دو برابر شده و به بیش از ۴.۵ میلیون تن می رسد.

گمانه زنی ها و سوالات فراوانی پس از اعلام خبر تاسیس ناوگان هوایی ملی جدید سعودی درباره زمان اجرا و موثر بودن آن مطرح شده است چون در حال حاضر بیش از یک شرکت هواپیمایی در خاورمیانه و خلیج عربی به ۵ قاره پرواز دارند. هواپیمایی سعودی به عنوان شرکت ملی در این کشور تقریبا هشتاد سال پیش راه اندازی شد. این نوشته ابعاد گوناگون برنامه جدید سعودی درباره راه اندازی ناوگان هوایی سعودی و نیاز کشور به آن و تفاوت سعودی با کشورهای همسایه از نظر وسعت و بافت جمعیتی و گردشگری و اقتصادی و توسعه بخش های غیر نفتی را بررسی می کند.

ناوگان هوایی سعودی

شرکت هواپیمایی دولتی سعودی در ۱۹۴۵ تاسیس شده و ۹۵ مسیر پرواز داخلی و خارجی دارد. شرکت های حمل و نقل هوایی و خدمات زمینی و امداد زیر مجموعه شرکت هواپیمایی دولتی سعودی هستند که در حال حاضر ۱۴۴ هواپیمای ایرباس و بوئینگ دارد.

دو ایرلاین ارزان آدل در ۲۰۱۶ و ناس در ۲۰۰۷ در سعودی شروع به کار کردند. برخی هواپیمایی های ارزان قیمت هم به دلیل شیوع کرونا ورشکست شدند.

ده ها ایرلاین خارجی برای تامین تقاضای فزاینده برای سفر هوایی در سعودی حضور دارند. اکثر شرکت های هواپیمایی خلیجی و عربی و آسیایی و آفریقایی و نیز برخی ایرلاین های اروپایی در ریاض و جده (غرب سعودی) و الدمام (شرق سعودی) نمایندگی دارند.

 دو برابر شدن ظرفیت پذیرش مسافر

دولت سعودی برای افزایش سه برابری ظرفیت مسافران فرودگاه های کشور برنامه ریزی می کند تا به گفته عبد العزیز الدعلیج رییس سازمان هواپیمایی کشوری ۳ برابر شده و از ۱۰۳ میلیون نفر در سال (پیش از شیوع کرونا) به ۳۳۰ میلیون مسافر برسد.

برخی منابع در بخش هواپیمایی سعودی در گفتگو با «المجله» گفتند که این برنامه در راستای اجرای اهداف متعدد مثل انجام حج و عمره و از سرگیری گردشگری خارجی انجام می شود. ضمنا فرودگاه های سعودی به عنوان مراکز پیوند دهنده آسیا و آفریقا و اروپا تبدیل خواهند شد و این اصل برنامه راهبردی ملی در حوزه حمل و نقل و خدمات لجستیک است.

گفتنی است برنامه راهبردی دولت سعودی پس از وقفه ناشی از همه گیری کرونا و بازگشت به روال عادی تکمیل می شود. ناوگان ملی بزرگ جدید هم در راستای افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه های سعودی راه اندازی می شود.

موقعیت منحصر به فرد سعودی 

سعودی از موقعیت ویژه دینی برخوردار است و حرمین شریفین در مکه و مدینه را در خود جای داده. جمعیت این کشور بیش از ۳۵ میلیون نفر است که ۲۱ میلیون تن تبعه سعودی و بقیه مقیم هستند.

اکثر شرکت های هواپیمایی خلیجی در راستای ارائه سرویس به گردشگران خارجی یا ترانزیت فعالیت می کنند.

جمعیت و نیروی کار سعودی به مثابه کارکنان احتمالی ناوگان هوایی ملی خواهند بود. مردم سعودی همواره برای سفر به جاهای گوناگون از طریق ترانزیت به کشورهای همسایه می رفتند چون خطوط هوایی سعودی به خیلی از مسیرها پرواز نداشتند. اما وضعیت پس از راه اندازی این ناوگان ملی بزرگ دستخوش تغییر شده و مسیرها و ظرفیت پذیرش مسافر افزایش خواهد یافت.

فلاويو ماریگا سفیر پیشین برزیل در ریاض در گفتگوی سابق با «المجله» گفت «به دنبال برقراری خط پرواز مستقیم بین دو کشور هستیم اما تا حالا موفق نشدیم».

نگاهی به آمار نشان می دهد که تعداد گردشگران سعودی به برزیل در حد چند هزار نفر هستند و برزیلی های ساکن سعودی چندان زیاد نیستند. پس برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

 

مسافران سعودی پس از رفع محدودیت سفر در ۱۷ مه ۲۰۲۱ در فرودگاه بین المللی ملک خالد در ریاض. دولت سعودی اعلام کرد افرادی که دو نوبت واکسن کرونا زده اند می توانند مسافرت کنند (گتی)

گرم شدن فضای رقابت

دولت سعودی گام های باثباتی برای مرحله پس از همه گیری کرونا برداشته است که برنامه راه اندازی ناوگان هوایی جدید هم در این چارچوب قرار دارد. دنیا که برای همیشه گرفتار این همه گیری نمی ماند.

اگر برنامه راهبردی دولت سعودی در حوزه حمل و نقل هوایی و تاسیس ناوگان هوایی جدید و افزایش پروازها به خوبی پیش برود فضای رقابت بین ایرلاین های خلیجی و منطقه گرم می شود. این امر به نفع مسافران در منطقه است چون هم کیفیت خدمات بهتر خواهد شد و هم تجربه سفر دلپذیرتر و هم اینکه تمام جزئیات مربوط به سفر تفریحی و دلپذیر برای مسافران مورد توجه قرار خواهد گرفت. ایجاد تسهیلات برای گرفتن ویزا و حمایت از گردشگری ترانزیتی و کوتاه مدت و رقابت گرم بر سر قیمت و مزایا بین ایرلاین ها از جمله فواید راه اندازی ناوگان هوایی جدید در سعودی است!