سریال «رشاش»؛ اولین محصول سعودی با شرکت چهره های صاحب نام سینمای جهان

سريال رشاش

سریال درام سعودی، رشاش از ۹ ژوئیه در اپلیکیشن « شاهد VIP» پخش می شود. این سریال محصول ام بی سی استودیوز است.

موضوع اصلی این سریال اکشن و مهیج درباره قاتل و جنایتکار حرفه ای به نام «رشاش» در دهه هشتاد میلادی است.

«رشاش» داستان زندگی یک قاتل و قاچاقچی است که چطور وارد باندهای خلاف می شود و کارش را شروع می کند تا اینکه به دست نیروهای امنیتی می افتد. طرف دیگر این ماجرا داستان مهیج «فهد» افسر جوان و فداکاری است که تمام زندگی اش را وقف تلاش برای بازداشت «رشاش» و اعضای این باند و تعقیب و بازداشت و محاکمه آنها کرده است.

این سریال هشت قسمتی عربی به انگلیسی ترجمه شده و هر قسمت ۶۰ دقیقه ای هر هفته در اپلیکیشن

« شاهد VIP» پخش می شود.

 

 

معرفی این محصول

«رشاش» بزرگ ترین و پرهزینه ترین سریال درام سعودی با حضور سینماگران و چهره های سرشناس جهان است. همه بازیگران سعودی هستند.

چرا این محصول سینمای عرب در جهان مطرح خواهد شد؟

-سناریوی این اثر را تونی گوردون سناریونویس فیلم و سریال های انگلیسی نوشته است. گوردون چندین اثر جهانی  از جمله « Hustle» برنده دو جایزه «امی» و «بفتا» را در کارنامه خود دارد.

-شیخه سهی آل خلیفه و ریچارد بلامی نویسندگان این محصول هستند.

-«رشاش» به کارگردانی کالین تیگ بریتانیایی برنده جایزه «امی» است. او چندین اثر معروف جهانی در کارنامه خود دارد.

موسیقی متن این فیلم کاری از امین بوحافه آهنگساز فرانسوی تونسی تبار معروف جهان است.

-لوک برایان مدیر تصویر برداری است. او در زمینه تصویربرداری فیلم در سطح بین المللی از جمله چهره های سرشناس به شمار می رود.

-در این سریال بیش از ۲۴ بدلکار حرفه ای شرکت کرده اند. گروه Alpha Stunt ، تولید کننده فیلم های هالیوودی معروف مدیریت بدلکاران را بر عهده داشت.

-در فیلمبرداری از سکانس های اکشن از پهپادهای فیلمبرداری و فانتوم  و نیز خودروهای فیلمبرداری با دوربین های متحرک و پیشرفته برای فیلمبرداری سکانس های اکشن استفاده شده است.

-در سکانس های اکشن با توجه به ویژگی هر سکانس تا ۶ اکشن کم به کار رفته است.

-همه بازیگران سعودی هستند: یعقوب الفرحان در نقش رشاش، نایف الظفیری در نقش فهد، فایز بن جرجس در نقش عمر، حکیم جمعه در نقش سلطان، عبد الله البراق در نقش مهال، ابراهیم الحجاج در نقش قحص، ایمن المطهر در نقش مصلح، خالد یسلم در نقش سرآشپز عزام، سمیه رضا در نقش عایده بازی می کنند. حسن عسیری هم مهمان افتخاری است.

حالا کمی پای صحبت بازیگران سعودی در این سریال می نشینیم. 

یعقوب الفرحان: اگر گرگ نباشی، گرگ ها تو را خواهند خورد
 یعقوب الفرحان در ابتدا به موضوع زندگی «رشاش» قبل از ورود به باندهای خلاف و جنایتکار پرداخت و گفت «ماجرای این فیلم درباره جوانی است که در کودکی پدرش فوت کرده و مشکلات مالی فراوانی داشته و مادر سرپرست او می شود و تمام تلاش خود را انجام می دهد تا پسرش جوانمرد بار بیاید».

او افزود ««رشاش» بزرگ می شود اما کشمکش درونی اش هم با او بزرگ می شود. او به مرحله ای رسیده که حس می کند نمی تواند توانایی هایش را کاملا در جایی که آنجا بزرگ شده پرورش دهد و نشان دهد.. بدین ترتیب «رشاش» برای خود مسیر خلافکاری را موجه می کند و رفته رفته متوجه می شود که چه شخصیت کاریزماتیکی دارد و تا چه حد می تواند روی اطرافیانش تاثیر گذار باشد. «رشاش» در این فیلم شخصیت مردی با ذهنیت به خصوص است که در دوران دشوار کودکی اش شکل گرفته. فلسفه او در زندگی این است که باید به هر قیمت که شده به اهدافش برسد. او در اوج شکست و گرفتاری و ضعف دوباره می ایستد تا با افرادی که نمی گذارند به هدفش برسد بجنگد. او معتقد است دنیا یک جنگل بزرگ است و اگر گرگ نباشی، گرگ ها تو را خواهند خورد».

الفرحان در پایان گفت «اینکه مخاطبان نقشی که در آن بازی می کنم را باور کنند برایم اهمیت دارد. حالا فرقی نمی کند که آنها از شخصیت فیلم خوششان بیاید یا نه اما بی تردید هیچ کس از کارهای «رشاش» خوشش نخواهد آمد اما مخاطبان شاید انگیزه های او را درک کنند و احتمالا برخی از کارهایش را موجه می کنند».

 

نایف الظفیری: افسر پلیس جوانی که وظیفه اش احقاق حقوق مردم و انتقام برای دوستش است 

نایف الظفیری تاکید کرد «سریال های اکشن و مهیج تا کنون در درام سعودی مطرح نشده بودند. به خصوص اینکه سریال به این بزرگی تولید شده است. شرایط فیلمبرداری در دوران قرنطینه و محدودیت های کرونایی سخت بود اما تیم تولید و کارگردانی تلاش های جانفرسانی انجام دادند که جای تشکر و قدردانی دارد و امیدوارم مخاطبان سعودی از این سریال خوششان بیاید».

الظفیری یاد آور شد «هر دوره ویژگی و خصوصیات خودش را دارد و مردم دوست دارد فیلم هایی نگاه کنند که رویدادهایشان در دهه هشتاد میلادی اتفاق می افتد. داستان این سریال درام بسیار مشوق بوده و سرگذشت یکی از باندهای خطرناک را بازگو می کند که البته برگرفته از رویدادهای واقعی نیست.

الظفیری در نقش فردی به نام «فهد» ظاهر می شود.

او درباره این شخصیت می گوید «او جوانی است که می خواهد به پدرش ثابت کند که یک آدم مسئولیت پذیر شده و بنابراین برای رسیدن به این هدف وارد پلیس می شود. او آدم سرسختی است که برای اجرای عدالت به آب و آتش می زند البته «فهد» انگیزه دیگری هم دارد. او در پی انتقام خون دوست و همکارش است که در ماجرای مقابله با «رشاش» و دار و دسته اش کشته شد».

الظفیری یاد آور شد ««فهد» مرگ همکارش را به چشم خود می بیند و برای همین در راستای رسیدن به هدف خود یعنی احقاق حق و انتقام خون دوستش تلاش می کند. او همچنین می خواهد به پدرش ثابت کند که می تواند وظایف سنگین و بزرگی انجام دهد».

 

فایز بن جریس: بازیگر حرفه ای

فایز بن جریس نقش فردی به نام «عمر» را بازی می کند. فایز درباره تجربه بازیگری اش می گوید «جوان سعودی هستم که در یکی از روستاهای نزدیک ریاض بزرگ شدم و بعد برای تحصیل در رشته سوشیال مدیا به آمریکا رفتم».

او درباره نقش خود در «رشاش» افزود ««عمر» جوان رویاپردازی است که می خواهد به یک شاعر مطرح تبدیل شود. او به پدر و مادرش وابسته است و میانه خوبی با مشکلات و ماجرا جویی ندارد».

فایز درباره لحظه ای که زندگی «عمر» را دگرگون کرد توضیح داد «روزی «رشاش» «عمر» را به جایی می برد که زندگی «عمر» دگرگون می شود. «عمر» به ذهنش خطور نمی کرد که وارد دنیای کاملا متفاوت و بیگانه با زندگی روزمره اش شود».

او در پایان گفت «بازی در نقش «عمر» خسته ام کرد چون مجبور بودم ۱۳ ساعت در روز با این شخصیت و روحیات و افکارش زندگی کنم تا جایی که مثل «عمر» با اطرافیانم صحبت می کردم»!

 

خالد یسلم: شخصیت «عزام» قاطع و عقل گرا و وظیفه اش بازداشت جنایتکاران است

خالد یسلم در نقش «عزام» بازی می کند که شخصیت خشن و سرسخت است. او درباره این نقش می گوید «یک چهره نظامی درجه یک و با سابقه است. «عزام» سرسخت و قاطع و عقل گرا است که زیر بار احساسات و عواطف نمی رود. او بسیار منظم بوده و کارش اجرای قانون است. «عزام» هدف یگانه ای دارد؛ بازداشت افراد جنایتکار. به همین دلیل او در اوقات بسیاری قادر به ابراز احساساتش نیست».

 

ایمن المطهر: «مصلح» سرکش است و هدف مشخصی ندارد

ایمن المطهر بازیگر تازه کار اولین تجربه بازیگری خود را با بازی در نقش «مصلح» آغاز کرده است. «مصلح» از اعضای باند خلاف و رفیق و دوست «رشاش» و «قحص» است. المطهر درباره این نقش گفت «نقش یک شخصیت آرام را بازی می کنیم که درونش پر از معما و رمز و راز است. اعضای باند در انجام عملیات خطرناک روی او حساب می کنند. «مصلح» سرکش است اما هدف مشخصی ندارد. او از انجام کارهای خلاف و غیر انسانی لذت می برد و همین نقطه اصلی اختلاف بین او و بقیه اعضای این باند است».

ابراهیم الحجاج: شخصیت شرور و تصمیمات نادرست

ابراهیم الحجاج در نقش «قحص» بازی می کند. او سابقه بازی در فیلم های کمدی دارد و حالا در یک سریال درام اکشن و پلیسی ظاهر شده است.

او دراین باره می گوید ««قحص» یک شخصیت ترسناک و قوی و شرور است البته او آدم خیلی بدی نیست اما تصمیمات و گزینه هایش در زندگی خیلی بد بود».

الحجاج در پایان گفت «فیلمنامه بسیار خوبی است و داستان محلی از سعودی را روایت می کند. اطمینان دارم که سطح هنری بالای این سریال منجر به جذب مخاطبان می شود».

حکیم جمعه: «سلطان» کم سن و سال است و متوجه عواقب کار نیست

حکیم جمعه در معرفی شخصیت «سلطان» در «رشاش» گفت ««سلطان» جوان ترین عضو این باند است اما زبانش از بقیه درازتر است و به همین دلیل با همه اعضای باند اختلاف دارد و همواره به دیده شک و تردید به تصمیم های «رشاش» نگاه می کند. او به بقیه هم اعتماد ندارد».

 

 

عبد الله البراق: «مهال» مال پرست و جاه طلب بوده و از نقاط ضعف بقیه سوءاستفاده می کند

عبد الله البراق در نقش «مهال» بازی می کند. او همیشه با تصمیمات «رشاش» درون باند مخالفت می کند. «البراق» و «سلطان» با هم ارتباط دارند که ماهیت این ارتباط مخاطبان را غافلگیر خواهد کرد.