عبد الله المدیفر؛ از بازیگری تا ستاره درخشان مجری گری

عبد الله المدیفر بازیگر و مجری سعودی در ۱۹۸۲ متولد شد. او در شهر بریده در سعودی بزرگ شد و به مدرسه رفت و تحصیلاتش را در دانشکده شریعت و حقوق ادامه داد و فارغ التحصیل شد.

 

او از طریق کارگردانی و نویسندگی و بازیگری در دو فیلم مذهبی و دینی وارد عرصه هنری شد. 

 

المدیفر با بازیگری در فیلم های مذهبی در شبکه های تلویزیونی مذهبی مثل کانال «المجد» معروف شد. او اولین بار در یک درام تلویزیونی به عنوان «الیتیم عماد» ظاهر شد.

 

او پس از بازیگری و کارگردانی وارد عرصه تولید و تهیه برنامه های تلویزیونی و مجری گری شد و به عنوان یکی از مجریان مهم و سرشناس در برنامه های گفتگو در شبکه های تلویزیونی خلیجی مطرح شد. 

 

المدیفر سبک مجری گری مدرن و بی نظیری دارد.

 

 او از طریق سبک مدرن مجری گری موفق شد به عنوان مجری اول و آخر شبکه های «روتانا خلیجیه» و «الرساله» و «ام بی سی» مطرح و یکی از مهم ترین چهره های رسانه ای در خلیج عربی شد.

 

 المدیفر در برنامه های گفتگوی زنده با چهره های موثر سعودی و خلیجی گفتگو کرد که در این میان می توان به برنامه های «نبض الکلام» در شبکه ام بی سی در ماه رمضان ۲۰۱۱ و «فی الصمیم» در کانال های الرساله و روتانا الخلیجیه اشاره کرد.

 

 المدیفر مسایل روز را با جرات و با نزاکت با مهمانانش در میان می گذارد و به همین دلیل معروف شد. او با چهره های شاخص در حوزه های گوناگون در برنامه «لقاء الجمعه» گفتگو کرده است.

 

 او هم اکنون چندین برنامه در کانال روتانا خلیجیه دارد و پیشتر نیز مجری یکی از برنامه های ام بی سی و نیز ستون نویس روزنامه «الیوم» سعودی بود.

 

 المدیفر سومین مجری سعودی است که با ولیعهد سعودی مصاحبه کرده . پیشتر «ترکی الدخیل» و «داود الشریان» با ولیعهد سعودی برنامه گفتگو داشتند.

 

 برنامه گفتگوی المدیفر با ولیعهد سعودی به مناسبت پنجمین سال اعلام سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی پخش شد. شاهزاده محمد بن سلمان در آن برنامه گفت «تو یکی از مجریان پیشکسوت سعودی و جهان عرب هستی و من افتخار می کنم که در برنامه شما حضور دارم».

 

 المدیفر در پاسخ در توییتر نوشت «این اظهارات جناب ولیعهد شاهزاده محمد بن سلمان مدال افتخاری است که در تمامی دوران کاری ام و تا مرگ مرا همراهی می کند».