نمایشگاه کتاب ایرانی تباران ساکن اسرائیل

نمایشگاه کتاب ایرانی تباران ساکن اسرائیل

هشتمین نمایشگاه سالانه کتاب نویسندگان و شاعران ایرانی تبار ساکن اسرائیل در ۲۷ آوریل ۲۰۲۱ برابر با ۸ اردیبهشت ماه در «خانه کوروش» یکی از نهادهای فرهنگی و اجتماعی یهودیان ایرانی در شهر زیبای خولون واقع در جنوب شهر تل‌آویو و در مرکز کشور اسرائیل برگزار شد.

این نمایشگاه که هر سال با هدف تشویق نویسندگان و ناشران کتاب به زبان فارسی و عبری و دعوت از همه ایرانیان یهودی ساکن در این شهر برگزار می‌گردد در دو سال اخیر به دلیل اپیدمی کرونا و کمبود بودجه برگزار نشده بود اما امسال مدتی پس از واکسیناسیون سراسری کرونا در اسرائیل مقدمات برگزاری این نمایشگاه فراهم شد.

منیژه صبونیت از نویسندگان حاضر در نمایشگاه به همراه پریچهر ثانی نویسنده و فعال جامعه ایرانیان مقیم اسراییل

 

 

نمایشگاه امسال که با استقبال بی‌نظیر ایرانیان مقیم اسرائیل روبرو شد با کمک و پیگیری‌های خیرخواهانه و داوطلبانه داوید بی‌بیان؛ رئیس نهاد کمک رسانی «عزرمی داوید» و مشارکت بانوان نویسنده ایرانی به سرپرستی پریچهر ثانی؛ فعال جامعه ایرانیان مقیم اسرائیل و نویسنده چندین کتاب به زبان فارسی و عبری برپا شد.

داوید بی‌بیان؛ رئیس نهاد کمک رسانی «عزر می‌داوید» که در حال حاضر ۹۴ سال از عمر او می‌گذرد تاکنون خدمات بسیاری به جامعه یهودیان ایرانی در خولون و تل آویو ارائه کرده و یکی از مسئولان برگزاری این نمایشگاه است.

منیژه صبونیت از نویسندگان حاضر در نمایشگاه به همراه پریچهر ثانی نویسنده و فعال جامعه ایرانیان مقیم اسراییل وچند فعال دیگر

 

در هشتمین نمایشگاه سالانه نویسندگان و شاعران ایرانی تبار ساکن اسرائیل کتاب‌های نزدیک به ۲۷ شاعر و نویسنده از جمله ۱۴ زن نویسنده  در معرض نمایش و فروش برای علاقمندان گذاشته شد.

در این نمایشگاه که با حاشیۀ امضای کتاب و عکس یادگاری با نویسندگان همراه بود، برخی از آثار ادبی، تاریخی ایران نظیر شاهنامه و دیوان‌های شعر شاعران فارسی زبان در قرون گذشته عرضه شد.