ائتلاف: حوثی ها بازیچه دست ایران هستند؛ در قلب میدان پاسخ می دهیم

المالکی: ۷۰۰ کودتاچی ظرف ۴ روز در مأرب کشته شدند
سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حامی دولت قانونی یمن (واس)

سپهبد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حامی دولت قانونی یمن گفت «اقدامات شبه نظامیان حوثی نشان می دهد که آنها نمی فهمند حملات تروریستی آنها به مناطق غیر نظامی نشین از جمله حمله به فرودگاه بین المللی ابها در جنوب سعودی چه تبعات سیاسی و حقوقی دارد».

المالکی یکشنبه (۱۴ فوریه) در مصاحبه با شبکه العربیه افزود «مرکز تصمیم گیری شبه نظامیان در ایران است و حوثی ها بخشی از بازی سیاسی رژیم ایران هستند. اقداماتشان نشان می دهد که به نیابت از رژیم ایران می جنگند». المالکی با ستایش از آمادگی نیروهای مسلح سعودی تاکید کرد «این حملات تلفات نداشت». او توضیح داد «اگر یک غیر نظامی بر اثر این حملات کشته شود پاسخ کوبنده می دهیم و شبه نظامیان هم این مساله را به خوبی می دانند».

او خاطر نشان کرد «تعامل با شبه نظامیان در میدان نبرد است». الماکی از کشته شدن ۷۰۰ نیرو در صفوف کودتاچیان در جریان حمله این نیروها به مارب خبر داد و تاکید کرد ائتلاف از ارتش یمن حمایت هوایی و توپخانه ای می کند.

او گفت «سعودی بیش از تمامی کشورهای جهان مورد حمله موشکی قرار گرفت. ائتلاف تا حالا موفق به رهگیری و انهدام ۳۴۵ موشک بالستیک و بیش از ۵۱۵ پهپاد و ۶۲ شناور تندروی انتحاری و ۲۰۴ مین دریایی شده است».

او یادآور شد «حوثی ها از حمایت رژیم ایران برخوردارند و همین باعث طولانی شدن جنگ شده است. این تجهیزات نظامی بر خلاف ادعای شبه نظامیان ساخت حوثی ها نیست». الماکی تاکید کرد «رهبران شبه نظامیان تروریستی در فهرست تروریسم آمریکا هستند و نامشان به عنوان مانع تراشان راهکار سیاسی در یمن در فهرست شورای امنیت ثبت شده است».