میار شریف؛ ستاره جدید تنیس زنان جهان

میار شریف؛ ستاره جدید تنیس زنان جهان


میار شریف تنیس باز اهل مصر در ۵ مه ۱۹۹۶ در قاهره متولد شد.

آغاز کار 

میار شریف دیپلمش را از دبیرستان لیسیه الحریه در منطقه باب اللوق قاهره در ۲۰۱۴ اخذ کرد و به دانشگاه فرزنو در ایالت کالیفرنیا آمریکا رفت. خواهر میار هم در این دانشگاه تحصیل می کرد. میار مدرک پزشکی ورزشی را در ۲۰۱۸ در کالیفرنیا گرفت.


شکوفا شدن استعداد میار با سخت کوشی  

-میار شریف تنیس را از پنج سالگی شروع کرد. او در مسابقات نوجوانان شرکت کرد و در سن ۱۶ سالگی جزو ۵۰ تنیس باز برتر جهان شد.

-میار پس از پایان دبیرستان در مسابقات نوجوانان شرکت نکرد و برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت.

-این تنیسور در مسابقات قهرمانی دانشگاه شرکت کرد و درخشید و موفق به کسب جوایز متعدد و چندین قهرمانی شد.

-او در ۲۰۱۸ به عنوان بازیکن برتر سال ساحل غربی آمریکا و سومین بازیکن برتر تنس در دانشگاه معرفی شد. او سال آخر دانشگاه در ۲۰ بازی ۱۹ برد و یک باخت داشت. میار در دانشگاهی نزدیک مالیبو کالیفرنیا تحصیل کرد و عضو تیم تنیس زنان دانشگاه Pepperdine Waves بود.
 
 
کارنامه درخشان 

میار پس از فارغ التحصیلی موفق به کسب ۶ مدال طلا در مسابقات تنیس زنان شد و ۷۱ پیروزی و ۱۷ باخت داشت. او از آوریل تا ژوئیه در ۲۶ مسابقه  ۴۶ ست پشت سر هم برنده شد و به رتبه ۲۱۲ جهان رسید.

این تنیسور پس از کسب مدال طلا در مسابقات آفریقا در مراکش در ماه اوت ۲۰۱۹ به مسابقات المپیک توکیو راه یافت.

-یک سال بعد میار شریف در مسابقات تنیس آزاد پراگ شرکت کرد و به جدول اصلی رسید. او دومین تنیسور مصری پس از مروه علوانی در ۱۹۹۹ است که به این مرحله راه یافت.

تنیسور رکورد زن
 
میار شریف به عنوان اولین تنیسور زن مصری به جدول اصلی قهرمانی زنان رولان گاروس که یکی از چهار مسابقه بزرگ تنیس جهان است راه یافت.

او در مسابقات حذفی بهتر از همه تنسیورها عمل کرد و تنها ۱۴ ربع باخت که از همه شرکت کنندگان حرفه ای مثل کتی مک نالی پیشی گرفت.

میار در کارنامه خود ۱۶ برد و ۹ باخت تا ۲۰۲۰ دارد.

او ۸ بار در مسابقات بین المللی تنیس یک نفره و ۶ بار در مسابقات تنیس دو نفره آی تی اف مدال طلا کسب کرده است.