• شماره جدید
weekly-issue, هنر

گفتگو با هزل زکریا؛ خالق نقاشی هایی با مواد خوراکی

 

هزل زکریا

 

واشنگتن – فیروزه رمضان زاده

هزل زکریا، زن جوان ۳۱ ساله اهل مالزی است که اکنون با همسرش در اوکلند نیوزلند زندگی می کند.

نزدیک به یک سال پیش وقتی می خواست سوپ کدوی خود را بر روی اجاق گاز آشپزخانه اش گرم کند با استفاده از مواد غذایی که در دسترس داشت یک درخت زیبا بر روی سوپ خود نقاشی کرد . از آن روز بود که به استعداد خود پی برد و تصمیم گرفت خلاقیتش را تقویت کند و امروز وعده های غذایی روزانه او به آثار دیدنی هنری شگفت انگیزی تبدیل  شده اند.

او با استفاده از سیخ چوبی و چاقو به جای قلم مو و کمک گرفتن از مواد خوراکی طبیعی آشپزخانه اش مثل زردچوبه، زغال چوب، کاکائو، چوب نارگیل، فراورده های نارگیل و انواع میوه های کوچک خوراکی تصاویری خلق می کند که در نگاه اول به بیننده حس دیدن یک بوم نقاشی را القا می کند.

هزل زکریا در ترکیب‌بندی نقاشی‌هایش با بکاربردن نقش مایه های نمادینی چون درختان، حیوانات، شخصیت های کارتونی و سینمایی، تجربه‌های هنری خود را با شیوه‌ای نوآورانه و شگرف به مخاطبان و علاقمندان کارهایش بیان می‌کند.

این هنرمند مالزیایی در مورد چگونگی شروع فعالیت هنری اش به المجله می گوید: “من اهل  مالزی هستم و در حال حاضر در اوکلند، نیوزیلند با شوهرم زندگی می کنم.

من تقریبا بر روی همه مواد غذایی از جمله شیرینی ها نقاشی می کنم. پیش زمینه حرفه ای من همواره روانکاوی بوده اما با این حال همیشه در زندگیم یک کششی به سمت خلاقیت و نوآوری داشتم، به دنبال یک خروجی بودم برای رفتن به این مسیر، به همین دلیل در اوقات فراغتم عاشق انجام دادن کارهای خلاقانه بودم  به خصوص در مورد چیزهایی که مربوط به غذا هستند.”

او از اولین روزی می گوید که به استعدادش در زمینه نقاشی بر روی خوراکی ها پی برد: “هنر تزیین بر روی مواد خوراکی از حدود یک سال پیش به صورت تصادفی شروع شد.با چرخش کرم نارگیل بر روی سوپ، وقتی که یک روز می خواستم سوپم را گرم کنم اما با این وجود، آن روز، هیچ برنامه ای برای نقاشی کردن بر روی سوپ نداشتم. اما بعد دیدم فرصتی پیش آمده که می توانم چرخش کرم نارگیل را تغییر دهم و پاستا را به شکل درخت تغییر دهم. از آن زمان به بعد نقاشی و طراحی بر روی غذاهای مختلف را  با مواد طبیعی رنگارنگ امتحان کردم، تصاویری خلق کردم که برای من الهام بخش هستند. هر کجا که برای من فرصتی فراهم شود عاشق بازی کردن با این مواد خوراکی هستم و در برخی از ویدئوهایم سعی می کنم زندگی را در این نقاشی ها ارائه کنم.”

او می گوید نقاشی هایش را صرفا بر روی مواد خوراکی شیرین انجام می دهد: “من بر روی مواد خوراکی شیرین کار می کنم. شروع کار من ابتدا، ایجاد یک لایه نیمه ضخیم  به عنوان پایه است سپس برای لایه بندی از کرم نارگیل و سایر مواد تشکیل دهنده و در بخش بالایی کار از چاقوی ساده و سیخ کباب چوبی استفاده می کنم.”

این هنرمند جوان ادامه می دهد: “این کاری که من انجام می دهم از یک  طرف برایم سرگرم کننده است و من هم مایل به انجام این کار دلخواه هستم و در نهایت، این کار را به عنوان جایگاهی برای خلق خلاقیت هایم می بینم، یک تمرین ذهنی، جایی که خودت را بیان کنی، این کار در واقع، خلاقیت های مرا به چالش می کشد و مرا خوشحال می کند،  این اتفاق الهام بخش که در زندگی من رخ داده باعث شده است که من از خودم یاد بگیرم. من در مورد خودم چیزهای زیادی یاد گرفتم، در مورد رهایی و این موضوع که زندگی کوتاه و موقتی است و باید از هر لحظه و هر نقطه زیبای آن لذت برد.”

یکی از بخش های مورد علاقه هزاله زکریا این است که با به اشتراک گذاشتن نقاشی هایش در شبکه های اجتماعی شادی هایش را با دیگران قسمت می کند:

“یکی از بخش های مورد علاقه من در این روند این است که چیزهایی منحصر به فرد را با دیگران به اشتراک می گذاری، به اشتراک گذاشتن چیزهایی که الهام بخش من هستند، چیزهایی که مرا شاد می کنند، همراه با امید و تشویق کردن روزهایی که در پیش رو داریم همراه با  دیگران در جهان امروز. احساس می کنم این مساله مهمی است که باید پیام های حاوی عشق و مهربانی را در جهان امروز گسترش دهم حتی از راه هنر.”

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید