• شماره جدید
مجله زنده

حمله انتحاری در کابل 25 کشته بر جای گذاشت

لندن – المجله

به گفته مقامات افغانستان، یک عامل انتحاری خود را در مرکز آموزشی واقع در محله شیعه نشین در غرب کابل منفجر کرد.

سخنگوی وزارت کشور گفت در جریان این حمله چندین نفر کشته و دستکم 35 نفر زخمی شدند.

حشمت ستانکزای سخنگوی پلیس تصریح کرد “این حمله توسط عامل انتحاری انجام شده. او خود را در یک مرکز آموزشی منفجر کرد.”

به گزارش خبرگزاری فرانسه هیچ گروهی هنوز مسئولیت حمله را به عهده نگرفته است. حملات خونبار متعددی در چند ماه اخیر در پایتخت افغانستان و بخش شرقی کشور توسط داعش انجام شده است.

این حمله تنها کمی بعد از آن صورت گرفت که نیروهای ارتش افغانستان توانستند حمله گسترده طالبان به شهر غزنی را خنثی کنند. این شهر استراتژیک دو ساعت با کابل فاصله دارد. این عملیات منجر به کشته شدن شمار فراوانی از نیروهای امنیتی و شهروندان غیر نظامی شده است.

این گسترده ترین حمله طالبان به دنبال اعلام توافق بی سابقه آتش بس سه روزه در ماه ژوئن است. توافقی که دوباره امیدها را برای دست یابی به صلح زنده کرد.

شورشیان طالبان در معرض فشار گسترده برای پذیرش آغاز گفت و گوهای صلح با دولت افغانستان هستند. به گفته ناظران، حمله های این چنینی می تواند به تقویت موضع طالبان پیش از آغاز مذاکرات بینجامد.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید