• شماره جدید
weekly-issue, هنر

نانسی عجرم؛ ستاره فستیوال اعیاد بیروت

بیروت: نور الهدی بحلق

نانسی عجرم، ستاره لبنانی روز چهارم آگوست در فستیوال “اعیاد بیروت” آواز خواند. نانسی لباس مجلسی جلو چاک دار به رنگ قرمز پوشیده بود. البته به گفته خودش وزش باد فراوان او را غافلگیر کرد. عید ارتش در لبنان در ماه اگوست است و به همین دلیل هم کنسرت نانسی با آهنگ ملی «تعلا و تتعمر یا دار» (ای سرزمین همواره آبادان و سرافراز باشی) آغاز شد.

خیلی کم  پیش می آید که نانسی این چنین سرحال و اهل خوش و بش و شوخی کردن با حضار باشد. او روی سن پر تحرک بود و با کوچک و بزرگ عکس می گرفت.

نخستین آهنگ نانسی “حلم البنات” (آرزوی دخترها) بود. بعد از آن هم ضمن تشکر از حضار درباره جشن های بیروت گفت “اعیاد بیروت برازنده مردم و کشور لبنان است. ما با وجود آنچه گذشت اما به دنبال شادی هستیم و دوست داریم دیگران را شاد کنیم.”

ترانه “عم بتعلق فیک” (دارم به تو دل می بندم) غوغا به پا کرد و صدها نفر این ترانه را به همراه نانسی خواندند. ترانه “یا غالی” هم همین طور که برای چنین مناسبت هایی ترانه رومانیتک غمگینی به شمار می رود اما  تحسین حاضران را برانگیخت.

نانسی همچنین بخشی از ترانه “فی حاجات” (بعضی چیزها) را بدون موزیک متن اجرا کرد. البته این ترانه در جدول برنامه های این کنسرت نبود. نانسی این ترانه را به زوج هایی که از یکدیگر ناراحت هستند تقدیم کرد.

پدر نانسی هم یکی از مهمانان حاضر در کنسرت بود که نانسی با شوخی خطاب به او گفت “دوران بچگی ام یادم اومد. وقتی که منو به مدرسه می بردی. هر وقت جلوی تو آواز می خونم حس می کنم که دارم امتحان پس می دهم.”

اما نانسی در این امتحان موفق شد. نانسی برای کودکان هم ترانه معروف “یا بنات” را خواند. همه دوستداران نانسی به ویژه کودکان با ترانه “ماشی حدی” (کنارم داره راه می ره) شروع به کف زدن و سوت کشیدن کردند. کودکان با همه ترانه های او رقصیدند.

نانسی برخی از ترانه های رومانتیک خود مثل “معقول الغرام” (عشق با من کاری کرده که باور کردنی نیست) و “حاسه بیک” (تو را می فهمم) و آهنگ های دیگری اجرا کرد. اما ترانه پایانی همان آهنگ “الدنیا حلوه” (دنیا زیباست) بود.

نانسی عجرم کنسرت های گوناگونی در لبنان و کشورهای عربی اجرا می کند اما فستیوال اعیاد بیروت یکی از موفق ترین کنسرت های تابستان امسال نانسی به شمار می رود.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید