• شماره جدید
محیط زیست

علت تفاوت مدت زمان پرواز رفت و برگشت چیست؟

لندن – المجله
همه کسانی که پروازهای طولانی را تجربه کرده اند می دانند پرواز به غرب کندتر انجام می شود. اما چرا؟
پاسخ این پرسش را می توان در چرخش زمین در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت جستجو کرد. مارکوس واهل عضو سازمان خلبانان آلمان می گوید «به طور کلی، بادها در ارتفاعات زیاد به دلیل چرخش زمین معمولا از غرب می وزند.»
به گزارش خبرگزاری آلمان، توده های هوا از خط استوا تا قطب شمالی و جنوبی متاثر از چرخش زمین هستند. هواپیماهایی که به سمت غرب پرواز می کنند معمولا با بادهایی که بر خلاف جهت حرکتشان می وزند مواجه می شوند اما در مقابل، پروازهای به سمت شرق در مسیر وزش بادها حرکت می کنند.
واهل در ادامه خاطر نشان کرد «معمولا، پروازهایی که به سمت شرق انجام می شود از وزش بادها استفاده می کنند چرا که این بادها معمولا قوی و نیرومند هستند.» این بادها مدت زمان پروازهای کوتاه را هم کوتاه تر می کنند اما تاثیر آن چندان محسوس نیست.» او افزود «کم شدن زمان پروازهای کوتاه به دلیل تاخیر همیشگی این پروازها معمولا به چشم نمی آید».

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید