• شماره جدید
طب سنتی

فراخوانی برای پیاده روی با پای برهنه.. به سبک قدیمی ها

لندن – المجله
کفش پوشیدن به ما احساس راحتی در زندگی روزمره می دهد و مانع ارتباط مستقیم پا با سطح زمین می شود. زمین منبع طبیعی انرژی است که باعث رشد ما می گردد اما گویا، تقریبا همه وجودمان در شرایط کنونی مصنوعی شده و از مرهم طبیعی و شفا بخشی که از زمین نشات می گیرد فاصله گرفته است.

با پی بردن به پیامدهای ناگوار ناشی از کفش پوشیدن در سال های اخیر تلاش هایی برای راه رفتن با پای برهنه به سبک قدیمی ها انجام گرفته است.

پژوهش ها نشان می دهند رابطه مستقیم بین پاها و سطح زمین برای سلامت مفید است. شما وقتی با پای برهنه راه می روید بدنتان مقادیر عظیمی از رادیکال های آزاد را که توسط زمین تولید می شوند جذب می کند. این رادیکال ها از طریق پایدار کردن مولکول های آزاد بدن که برای سلامت بدن مضر هستند به عنوان آنتی اکسیدان نقش آفرینی می کنند و در نتیجه منجر به کاهش بروز التهاب و ابتلا به بیماری های دژنراتیو و غیره می شود. علاوه بر این، پیاده راه رفتن با پای برهنه منجر به سلامتی بیشتر می گردد. این مفهوم قدیمی حالا با نام «اتصال با زمین» در باشگاه ها و مراکز ورزشی و حتی درمانگاه ها گسترش پیدا کرده است.

هر چند شاید کشف فواید «اتصال با زمین» دیر اتفاق افتاده اما پیاده راه رفتن در فرهنگ ها و جوامع بسیاری از اهمیت فراوانی برخوردار است. زمین در برخی از فرهنگ ها مورد قدردانی قرار می گیرد و جوامع فراوانی با زمین ارتباط برقرار می کنند و به این نکته پی برده اند که زمین در زندگی انسان ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

به عنوان مثال، چینی ها بر انرژی «چی» یا «کی» تاکید می کنند. «چی» یا زمین یکی از انواع انرژی و میدان های مغناطیسی زمین است. (مقصود در اینجا این است که انسان و گیاهان و حیوانات یک فضای ویژه «چی» دارند). بنابراین، وقتی که انسان ها یا جانوران روی زمین با پای برهنه راه می روند می توانند انرژی «چی» را از زمین دریافت کنند.

با این اوصاف، انجام تمرین های ذهنی و بدنی مثل یوگا و تای چی با پای برهنه باعث می شوند تا اتصال با زمین برقرار شود. در این تمرین ها، توجه بر روی ایجاد اتصال بین زمین و بدن از طریق پاها معطوف می گردد.

به نظر می رسد ما درصدد برقراری این اتصال با سطح زمین هستیم. هر وقت که بحث پای برهنه پیش می آید به یاد دوران کودکی و نشاط آن دوره و اتصال با زمین می افتیم.
اما تا زمستان فرا نرسیده باید کاری کرد و دوباره اتصال با زمین را برقرار نمود تا از بدنی سالم برخوردار شویم.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید