• شماره جدید
سلامت

پژوهش هاروارد: تاثیر 5 عادت سالم بر افزایش طول عمر افراد

هاروارد – المجله

راز طول عمر در چیست؟ پژوهش دانشگاه هاروارد که در سایت نشریه «Circulation» منتشر شده به این پرسش پاسخ داده است. مطالعه جدید محققان دانشگاه هاروارد نشان داد افرادی که پنج عادت سالم را در بزرگسالی انجام می‌دهند، ممکن است یک دهه به طول عمر آنها افزوده شود. این عادت ها شامل رژیم غذایی مناسب و تمرین های ورزشی روزانه و حفظ وزن مناسب و نوشیدن آب انگور به میزان مناسب و سیگار نکشیدن هستند.

در این پژوهش که در دو بخش تحقیقی گسترده انجام شده 123 هزار زن و مرد در طی سه دهه در آن شرکت کرده اند. به پیش بینی پژوهشگران میانگین سن زنان 50 ساله در صورت عدم انجام عادت های سالم پنج گانه 79 سال و در مردان 75 سال بود. این رقم در صورت انجام عادت های سالم پنج گانه در زنان از 50 به 93 سال و در مردان از 50 به 87 سال افزایش پیدا می کند.

این مطالعه نشان داد کسانی که دستکم یکی از این موارد پنج گانه را رعایت می کنند احتمال مرگ زود هنگام آنها کاهش می یابد. البته در این پژوهش اثبات نشده که این عادت های پنج گانه حتما منجر به افزایش طول عمر افراد می شوند. اما این نتایج در یک تحقیق مشابه دیگر اثبات شده است. دکتر فرانک هو کارشناس تغذیه دانشگاه هاروارد گفت «هنوز برای تغییر شیوه زندگی دیر نشده. حتی افراد بالای 70 سال هم می توانند به شیوه سالم تری زندگی کنند. ترویج رژیم غذایی و سبک زندگی سالم و تمرین ورزشی می توانند منجر به افزایش طول عمر چندین ساله شود.»

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید