• شماره جدید
مجله زنده

لندن – المجله

بمبگذار انتحاری روز یکشنبه 15 جولای خود را در نزدیکی یکی از وزارتخانه ها در شهر کابل منفجر کرد. به گفته مقام های محلی این انفجار دست کم 5 کشته برجای گذاشت.

حشمت الله ستانکزی سخنگوی فرماندهی پلیس کابل در گفتگو با خبرگزاری فرانسه خاطر نشان کرد این انفجار ساعت چهار و نیم به وقت محلی مقابل ساختمان وزارت نوسازی و توسعه روستایی افغانستان واقع در کابل روی داده است یعنی زمانی که کارمندان دولتی تعطیل می شوند.

فریدون آژند سخنگوی وزارتخانه گفت «بمبگذار انتحاری کمربند انتحاری خود را هنگام خروج کارمندان در مقابل در ورودی منفجر کرد که منجر به کشته شدن دستکم 5 نفر شد.»

وزارت نوسازی و توسعه روستایی افغانستان در 11 ژوئن هم هدف انفجار انتحاری قرار گرفت. 13 تن از کارمندانی که منتظر اتوبوس برای بازگشت به خانه بودند کشته و 31 تن زخمی شدند. گروه «داعش» مسئولیت حمله را به عهده گرفت.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید