• شماره جدید
خبر

ولیعهد سعودی: اگر ایران بمب هسته ای بسازد ما هم می سازیم

گفت و گوی سی بی اس با شاهزاده محمد بن سلمان

ریاض – الشرق الاوسط آنلاین

شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی اعلام کرد چنانچه ایران به دنبال ساخت بمب هسته ای باشد ما هم همین کار را فورا انجام می دهیم.»

ولیعهد سعودی روز پنجشنبه (15 مارس) در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس افزود «سعودی به دنبال ساخت بمب هسته ای نیست اما اگر ایران بمب هسته ای بسازد ما نیز بمب هسته ای می سازیم.»

شاهزاده محمد بن سلمان افزود «تهران رقیب ریاض نیست. ارتش ایران جزو 5 ارتش اول جهان اسلام نیست. اقتصاد سعودی بزرگ تر از اقتصاد ایران است. ایران با اینکه با سعودی در موقعیت برابر قرار بگیرد فاصله زیادی دارد.»

او در پاسخ به اینکه چرا پیشتر علی خامنه ای رهبر ایران را به هیتلر خاورمیانه تشبیه کرده بود گفت «او (خامنه ای) به دنبال افزایش نفوذ و توسعه گری و پیاده کردن طرح خود در خاورمیانه است و به این خاطر تا حدود زیادی به هیتلر شباهت دارد، چه اینکه هیتلر هم در پی توسعه گری بود. بسیاری از کشورهای جهان و حتی اروپا در آن زمان متوجه خطر آفرینی هیتلر نشدند تا اینکه آنچه که باید بشود اتفاق افتاد. ما نمی خواهیم دوباره آن اتفاقات در خاورمیانه روی دهد.»

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید