• شماره جدید
خبر

شهردار لندن: شرکت های تکنولوژی ارتباطی غرامت بدهند

لندن – »المجله»

صادق خان شهردار لندن گفت گزینه دریافت غرامت از شرکت های تکنولوژی به منظور مقابله با گفتمان نفرت پراکنی که از این طریق گسترش می یابد مورد بررسی جدی قرار می گیرد.

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ صادق خان افزود «چنانچه فیس بوک و توییتر و یوتیوب نتوانند جلوی گسترش گفتمان نفرت پراکنی در اینترنت را بگیرند با اعتراض و اقدامات دولت ها روبرو خواهند شد.»

او خاطر نشان کرد «اگر شرکت های تکنولوژی نتوانند جلوی نژادپرستی و تندروی و نشر مطالب دروغ را بگیرند در این صورت باید به دولت ها غرامت بدهند یعنی درست مثل آنچه در آلمان اتفاق افتاد.»

صادق خان یادآور شد «نمی توانیم فرض را بر این بگذاریم که خود شرکت های فناوری راهکاری برای این مساله پیدا می کنند بلکه ما باید اصرار کنیم تا این شرکت ها کاری بکنند.»

اظهارات صادق خان در یکی از جشنواره های فنی و فرهنگی شهر آستین ایالت تگزاس بیان شد.

شهردار لندن گفت نشر انبوه مطالب نفرت پراکنانه مردم را از مشارکت سیاسی یا حضور در عرصه عمومی باز می دارد.

بی بی سی هم به نقل از صادق خان افزود «کسی مثل من روزانه با چندین مورد نژادپرستی و نفرت پراکنی در عرصه عمومی مواجه می شود. حالا شما خودتان را جای آن جوانی بگذارید که به دنبال بیان آزادانه نظرات خود است.»

صادق خان آمادگی خود را برای همکاری با شرکت های تکنولوژی در این زمینه اعلام کرد اما او در ادامه افزود این شرکت ها باید مسئولیت پذیر باشند.

بر اساس بیانیه دفتر شهردار لندن او در ادامه افزود «دولت ها و مراکز تصمیم ساز در برابر رشد پرشتاب فناوری کوتاهی کرده اند. اگر قوانینی در این زمینه در نظر گرفته شود به نفع همه خواهد بود.»

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید