• شماره جدید
خبر, سیاست

فرمان منع سفر ترامپ اجرایی می شود

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا
دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا
دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا

دولت آمریکا از عصر روز پنج شنبه، اجرای فرمان دونالد ترامپ برای منع صدور روادید به شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران را آغاز می‌کند.

طبق فرمان رئیس‌جمهوری آمریکا، صدور روادید آمریکا برای شهروندان شش کشور ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن دست‌کم برای ۹۰ روز متوقف می‌شود. این فرمان همچنین ورود پناه‌جویان را به مدت ۱۲۰ روز معلق می‌کند.

این حکم که در ابتدای ریاست جمهور دونالد ترامپ اجرا شده بود، در چند دادگاه مورد اعتراض قرار گرفت و اجرای آن متوقف شد.

اما دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد اجازه می‌دهد فرمان منع صدور روادید اجرا شود اما با این استثنا که فرمان مهاجرتی نمی‌تواند علیه شهروندان خارجی اعمال شود که دارای “ارتباطی اصیل” با شخص یا شرکتی در ایالات متحده هستند.

دیوان عالی آمریکا هم‌چنین اعلام کرد تصمیم گرفته است تقاضای وکلای دولت دونالد ترامپ در پرونده موسوم به فرمان مهاجرتی رئیس جمهور آمریکا را بررسی کند.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید