• شماره جدید
۶۰ ثانيه مصاحبه, خبر

قطع روابط پنج کشور عربی با قطر

دبی – المجله

روز دوشنبه (5 ژوئن) عربستان سعودی و مصر و امارات و بحرین و یمن روابط دیپلماتیک خود را با قطر به خاطر حفظ امنیت ملی خود در برابر تروریسم و افراط گرایی قطع کردند.

سه کشور خلیجی یاد شده همه تماس های زمینی و دریایی و هوایی خود را با قطر قطع کردند و همه مسافران و افراد مقیم دارای تابعیت قطر باید ظرف 14 روز این کشورها را ترک کنند. مشارکت قطر در عملیات ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در یمن به پایان رسید.

همه دیپلمات های قطری باید در عرض 48 ساعت خاک عربستان سعودی و امارات و بحرین و مصر را ترک کنند.

این اقدام، شدیدترین برخورد از سوی این کشورها در برابر قطر به حساب می آید. البته، عربستان سعودی و بحرین و امارات در سال 2014 هم سفرای خود در دوحه را فراخواندند اما در آن زمان، کار به قطع تماس های هوایی و اخراج سفیران قطر در این کشورها نکشید.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید