• شماره جدید
خبر, مجله زنده

نماینده آمریکا: داعشی‌ها از موصل زنده بیرون نخواهند آمد

شهر موصل در عراق-گتی ایمج
شهر موصل در عراق-گتی ایمج
شهر موصل در عراق-گتی ایمج

نماینده آمریکا برای هماهنگی عملیات ضد داعش در عراق گفته آن دسته از شبه‌نظامیان داعش که در موصل مانده‌اند از این شهر زنده بیرون نخواهند رفت.

به گفته برت مک‌گورک نماینده آمریکا در مبارزه با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) آمریکا علاوه بر این که برای نابودی داعش مصمم است، می‌خواهد اطمینان پیدا کند که شبه‌نظامیان این گروه از موصل به جای دیگری نروند.

همزمان فرماندهان ارتش عراق می‌گویند بر بیش از یک سوم غرب موصل مسلط شده‌اند.

آن طور که گزارش شده آخرین جاده مواصلاتی موصل که در کنترل داعش بود هم به دست نیروهای عراقی افتاده است.

گزارش‌ها از غرب موصل حاکی است که نبرد شدیدی بین نیروهای دولتی عراق و داعش در جریان است و به گفته آقای مک‌گورک نیروهای عراقی بتدریج پیشروی کرده و حومه غرب موصل ار در کنترل خود می‌گیرند.

در همین حال سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی نیروهای مشترک عراق از حمله این نیروها به محله باب الطوب در حاشیه شهر قدیمی موصل خبر داد.

او گفت: “این نبرد سختی است، ما با دشمن نامنظمی می‌جنگیم که خود را در میان شهروندان مخفی می کند و از تله‌های انفجاری و بمب‌گذاری انتحاری استفاده می‌کند؛ عملیات ما باید با دقت انجام شود تا به غیرنظامیان آسیب نرسد.”

به گفته رسول نیروهای داعش به شدت ضعیف شده اند.

منبع: بی بی سی فارسی

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید