• شماره جدید
خبر, مجله زنده

حمله انتحاری در شهر الباب 29 کشته برجای گذاشت

 

تنها ساعاتی بعد از اعلام خبر تصرف شهر الباب، واقع در شمال سوریه، یک حمله انتحاری 29 کشته برجای گذاشت.

شهر الباب مدتی است که در محاصره نیروهای ارتش ترکیه  قرار دارد. حمله به الباب در نوامبر سال گذشته آغاز شد.گرچه ترکیه تا کنون  چند  بار از  تصرف شهر الباب  خبر داده بود، اما هر بار خبر از ادامه درگیری‌ها در این شهر منتشر می‌شد. اینبار نیز با اینکه ترکیه خبر از تصرف این شهر داده است، پیش بینی می شود برخی از نیروهای داعش در بخش هایی از این شهر باقی مانده باشند که این حمله انتحاری این موضوع را تایید می کند.

خبر تصرف شهر الباب توسط نیروهای ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه روز پنجشنبه ۲۳ فوریه توسط خبرگزاری ترکیه، آنادولو منتشر شده بود. بر اساس خبر این خبرگزاری، شکست نیروهای داعش در الباب با توجه به تشدید حملات در موصل، باعث تضعیف جدی مواضع داعش در دو کشور عراق و سوریه شده است.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید