• شماره جدید
خبر, سیاست

آتش‌بس جدیدی در شرق اوکراین آغاز شد

سه سال است که درگیری در نقاط مختلف اوکراین در جریان است و این درگیری جان انسان های بسیاری را گرفته است و بسیاری دیگر را بی خانمان کرده است، اما به نظر می رسد آتش بسی جدید در حال وقوع است.

در آخر هفته‌ای که گذشت، وزیران خارجه روسیه و اوکراین در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ آمادگی و حمایت خود را برای برقرار دوره تازه‌ی آتش‌بس در شرق اوکراین اعلام کردند.

طبق توافق طرفین قرار است که نیروهای جدایی‌طلب روسیه از یک سو و نیروهای ارتش اوکراین از سوی دیگر این آتش‌بس را از روز دوشنبه (۲۰ فوریه / ۲ اسفندماه) رعایت کنند. همچنین قرار است که  دو طرف سلاح‌های سنگین خود را عقب برانند.

با توجه به اینکه آتش‌بس میان طرفین در دوران گذشته نیز نقض شده، تحلیلگران، ناظران و همچنین برخی سیاستمداران امید چندانی به رعایت و حفظ آتش‌بس ندارند.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید