• شماره جدید
اقتصاد

کمیسیون اتحادیه اروپا به 8 کشور اروپایی هشدار داد

اتحادیه اروپا

 

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده است که هشت کشور حوزه یورو در سال آینده میلادی در خطر نقض قوانین مالی این اتحادیه هستند.

کمیسیون اروپا به کشورهای ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، بلژیک، قبرس، فنلاند، لیتوانی و اسلوونی درباره بودجه مازادشان هشدار داده است.

بر اساس قوانین این اتحادیه، کسری بودجه سالانه کشورهای عضو نباید از سه درصد تولید ناخالص ملی آنها تجاوز کند.

ایتالیا در همین حال اعلام کرده که دلیل مازاد این بودجه، بحران زلزله های اخیر این کشور و افزایش تعداد مهاجران و پناهجویان است.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، بلژیک، قبرس، فنلاند، لیتوانی و اسلوونی پنج کشوری هستند که کمیسیون اروپا درباره کسری بودجه مازادشان به آنها هشدار داده است.

اواخر تابستان، شورای اتحادیه اروپا به اسپانیا و پرتغال فرصت بیشتری داد تا با کاهش کسری بودجه، بتوانند خود را با قوانین مالی این اتحادیه هماهنگ کنند و این دو کشور در نهایت به سختی توانستند از جریمه‌های احتمالی خلاص شوند.

سال گذشته میلادی کسری بودجه اسپانیا حدود ۵ درصد تولید ناخالص ملی این کشور بود و در پرتغال این کسری چهار و چهار دهم درصد تولید را در زمان مشابه شامل می‌شد.

 

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید