• شماره جدید
خبر, سیاست

دونالد ترامپ پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

دونالد ترامپ در پی یک مبارزه پر تنش و جنجال برانگیز توانست در  انتخابات سه شنبه ریاست جمهوری آمریکا رقیب خود هیلاری کلینتون را شکست دهد.

وی در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد خواهد کرد.

کریس کریستی فرماندار ایالت نیوجرسی هدایت تیم انتقال قدرت آقای ترامپ را به عهده خواهد داشت.

آقای ترامپ در سخنرانی پیروزی خود ضمن قدردانی از خانم کلینتون گفت اکنون وقت آن است که زخم های ناشی از انتخابات مرمت شود و گفت می خواهد کشور را متحد کند.

خانم کلینتون که پیش از ظهر چهارشنبه ساعت ها پس از قبول شکست در انظار عمومی ظاهر شده بود هوادارانش را ترغیب کرد نتیجه را بپذیرند.

او ضمن اظهار “تاسف” از شکست در انتخابات گفت: “شاهد بودیم که کشورمان بیش از آنکه فکر می کردیم دچار شکاف است.”

او در اشاره به بازماندن یک زن از رسیدن به این پست گفت: “به همه دختران کوچکی که درحال تماشا هستند می گویم… هرگز در ارزشمندی و توانایی و لیاقت خود برای بهره داری از فرصت ها در زندگی شک نکنید.”

آقای ترامپ هم در نطق پیروزی اش گفت: “می خواهم به جامعه جهانی بگویم که هرچند برای ما آمریکا همیشه در صدر اولویت خواهد بود، با همه منصفانه رفتار خواهیم کرد.”

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید