• شماره جدید
خبر

«از میان روحانی و عارف یك نفر را انتخاب می‌كنیم»

غلامحسین كرباسچی، دبیركل حزب كارگزاران
غلامحسین كرباسچی، دبیركل حزب كارگزاران
غلامحسین كرباسچی، دبیركل حزب كارگزاران

غلامحسین كرباسچی، دبیركل حزب كارگزاران اعلام كرد: «حزب كارگزاران و اصلاح‌طلبان با هم یكی هستند، بنابراین از میان حسن روحانی و محمدرضا عارف یك نفر را انتخاب خواهند كرد.»

وی در گفتگو با خبرگزاری آریا تاکید کرد: ممکن است حسن روحانی و محمدرضا عارف با یکدیگر ائتلاف کنند البته اگر این اتفاق رخ ندهد هر یک از این دو گزینه که از سوی افکار عمومی و مجموعه اصلاح طلبان ترجیح داده شوند را به عنوان کاندیدای نهایی معرفی خواهیم کرد.

این فعال سیاسی بر این باور است که این تصمیم می تواند سبب ایجاد اجماع در آرای اصلاح طلبان شود. «هر کاندیدایی که از کمیته هفت نفره خارج شود را مورد حمایت قرار خواهیم داد. بنده معتقدم این گزینه خواهد توانست آرای اصلاح طلبان را به خود جلب کند.»

کرباسچی در پاسخ به این سوال که مهمترین رقیب کاندیدای اصلاح طلبان از طیف اصولگرایان چه کسی خواهد بود؟ از برنامه و افکار اصولگرایان ابراز بی اطلاعی کرد اما گمان می برد «کاندیدای این طیف در نهایت به یک یا دو نامزد منتهی شود.»

وی صورت نگرفتن ائتلاف در طیف اصولگرایان، به ویژه معرفی یک نماینده از ائتلاف سه نفره، را گواهی بر ادعای خود مبنی بر نبود برنامه مشخص در میدان رقابت اصولگرایان می داند.

دبیرکل حزب کارگزاران درباره حمایت دولت از سعید جلیلی تاکید کرد: «بنده آقای احمدی نژاد و دیگر اصولگرایان را از هم جدا نمی دانم. جلیلی ،احمدی نژاد و حداد عادل تقریبا همه یکی هستند بنابراین اینها چه اعلام کنند و چه اعلام نکنند فکر نمی کنم از هم جدا باشند.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «اصولگرایان مسئول عملکرد 8ساله آقای احمدی نژاد هستند همه آنها با هم هستند و فرقی با هم ندارند حال چه کاندیدا داشته باشند یا نداشته باشند یکی هستند و نامزد آنها نیز یکی است.»

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید