• شماره جدید
افغانستان, خبر

طالبان در تهران، خبر یا شایعه

عباس عراقچی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
عباس عراقچی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
عباس عراقچی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران

خبرهای ضد و نقیض درباره‌ی سفر هیأتی از طالبان افغانستان به تهران منتشر شده است. در حالی که گروه طالبان در افغانستان با بیانیه ای خبر اعزام هیأتی به تهران را درست دانسته است، سخنگوی وزارت خارجه ایران از تأیید این خبر خودداری می کند.

گروه طالبان بیانیه‌ای رسمی در پایگاه خبری خود منتشر کرد و در آن سفر هیئتی از این گروه به تهران را تأیید کرد. این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت این خبر را تأیید نمی کند.

بیانیه رسمی طالبان افغانستان به امضای قاری یوسف احمدی، سخنگوی طالبان خبر از دیدار هیئتی از طالبان به سرپرستی رئیس دفتر سیاسی طالبان افغانستان داده است. به گفته یوسف احمدی این دیدار در جهت گفت‌وگو درخصوص موضوعات مورد علاقه دو طرف انجام شد.

وی خاطر نشان کرد در این سفر سه روزه بحث و رایزنی با طرف ایرانی‌ها انجام شد و در انتهای این بحث ها گروه طالبان تهران را ترک کرد.

این بیانیه تاکید دارد که هیات دیگری از طالبان افغانستان نیز، به دنبال دعوت رسمی ایران، در کنفرانس «علما و بیداری اسلامی» در تهران شرکت کرده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه برخی اخبار منتشر شده درباره‌ی سفر هیاتی از طالبان به ایران را تایید نکرد.

عباس عراقچی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در این خصوص گفت: «این اخبار را تایید نمی‌کنم.»

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید