• شماره جدید
خبر

آرای انتخابات ریاست جمهوری ایران در هفت ساعت شمرده می شود

زنان ایرانی در نوبت رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388
زنان ایرانی در نوبت رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388
زنان ایرانی در نوبت رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388

فرماندار تهران گفت 7 هزار صندوق اخذ رأی به همراه صد هزار عامل اجرایی که 26 هزار نفر از آنان عوامل اصلی شعبه اخذ رای هستند، برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها که قرار است 24 خرداد ماه (14 ژوئن) برگزار شود، در نظر گرفته شده است.

عیسی فرهادی در حاشیه همایش مسئولان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در جمع خبرنگاران گفت: 50 درصد حوزه های اخذ رأی در مساجد و حوزه های علمیه و 50 درصد آنها در مدارس و سایر مکان های عمومی قرار دارد.

فرهادی همچنین گفت در این دوره از انتخابات تلاش شده است که 200 شعبه اخذ رای به شعبات تهران اضافه شود که این موضوع می تواند زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم آورد و از اتلاف وقت مردم جلوگیری کند.
به نظر می رسد مقامات ایران نهایت تلاش خود را می کنند که انتخابات ریاست جمهوری در سال 1392 با کمترین تنش و مشکلات اجرایی و در اسرع وقت برگزار شود.

یک مقام وزارت کشور ایران روز سه شنبه گذشته گفته بود که اگر لازم باشد و آمادگی باشد بعضی مرزهای کشور در روزهای انتخابات بسته می‌شود.

علی عبداللهی، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران، با اعلام این خبر تاکید کرده که برخی مرزها در زمان برگزار جنبش غیرمتعهدها در تهران انجام شد و این بار زودتر گفتیم تا وزارت امور خارجه اقدامات لازم را با دیگر کشورها انجام دهد.

به گفته این مقام وزارت کشور ایران “استقرار نیرو، تقویت تجهیزات، کنترل گلوگاه و مرزهای رسمی” ازجمله اقدامات در روز برگزاری انتخابات است.

این مقام وزارت کشور ایران مشخص نکرده که کدام مرزها در روز انتخابات احتمالا بسته خواهند شد اما روابط عمومی وزارت اطلاعات ایران هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای و اشاره به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات از «شناسایی و انهدام دو تیم تروریستی واردات سلاح در مرزهای غربی و جنوب شرقی» خبرداد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی با اشاره به آن چه “فتنه ۸۸” نامیده، گفته است که این موضوع “هزینه‌های زیادی بر ایران تحمیل کرد و این بار بنا نیست این اتفاقات تکرار شود و به همین دلیل برنامه‌‌ریزی‌های مختلفی صورت گرفته است.”

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید