• شماره جدید
خبر

زمین لرزه 7 و نیم ریشتری در سراوان

زمین لرزه ای به بزرگی 7 و 5 دهم درجه در مقیاس ریشتر حوالی شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان را تکان داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، ژئوفیزیک دانشگاه تهران ساعت این زمین لرزه را 15 و 14دقیقه و 17 ثانیه و درعمق 95 کیلومتری متری اعلام کرد. مدت لرزش زلزله سراوان 40 ثانیه بود.

این زمین لرزه به بزرگی 7.5 ریشتر در بخش های جنوبی کشور به ثبت رسیده است. گفته می شود، این زمین لرزه در منطقه خلیج فارس و دهلی نو نیز احساس شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام گروه های ارزیاب این جمعیت به مناطق زلزله زده شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان خبر داد. به گفته رییس سازمان امداد و نجات هنوز گزارشی از خسارات های احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر همچنین از اعزام 17 تیم آنست (سگ زنده‌یاب) به مناطق زلزله‌زده خبر داد.

وی تاکید کرد: پس از وقوع زمین لرزه، 10 تیم ارزیاب به منطقه اعزام شدند. وی با بیان اینکه با توجه به نوع حادثه و زمان‌بر بودن حضور امدادگران در محل، سه فروند بالگرد نیز به محل حادثه برای ارزیابی نخست ارسال شد، گفت: همچنین 17 قلاده سگ زنده‌یاب برای پوشش امدادگران به منطقه اعزام شده است.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید