• شماره جدید
سیاست

میرحسین موسوی به سی‌سی‌یو منتقل شد

کمپین انتخاباتی پیش از انتخابات خرداد 88
کمپین انتخاباتی پیش از انتخابات خرداد 88
کمپین انتخاباتی پیش از انتخابات خرداد 88

میرحسین موسوی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 روز پنجشنبه دوم شهريور با تشدید عارضه قلبی در میان تدابیر شدید امنیتی، در کنار همسرش زهرا رهنورد به بخش سی‌سی‌یو یکی از مراکز تخصصی قلب تهران منتقل شده است.

اردشیر امیر ارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی در گفت وگو با رادیو فردا این خبر را تایید کرد.

موسوی به‌دلیل انسداد عروق‌قلبی تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفته که سه‌ساعت ‌طول کشید و ممکن است تیم پزشکی مرتبط او را برایمدت طولانی در بیمارستان نگه دارند.

به گزارش وب سایت جنبش راه سبز امید، ماموران امنیتی از شب پیش از انتقال موسوی به بیمارستان در آنجا حضور یافته و در بخش‌های مختلف بیمارستان، دوربین‌های مداربسته کار گذاشته‌اند.

این وبسایت می افزاید، بر اساس گزارش های دریافتی، تعداد زیادی مامور نیروی‌انتظامی و لباس‌شخصی مراقبت از ایشان و خانم رهنورد را به‌عهده دارند و کارکنان بخشی که وی در آنجا بستری شده تا این ساعت حق ترک محل کار خود را نداشته‌اند و موسوی به‌طورکل ممنوع‌الملاقات است.

اردشیر امیر ارجمند: مسئول جان میرحسین شخص رهبر جمهوری اسلامی است

طبق این گزارش، کارکنان بخشی که ميرحسين موسوی در آنجا بستری شده تا اين ساعت حق ترک محل کار خود را نداشته‌اند و میرحسین موسوی به‌طورکل ممنوع‌الملاقات است.

اردشير امیر ارجمند روز پنجشنبه به رادیو فردا گفت:«متاسفانه امروز مهندس ميرحسين موسوی جهت آنژيوگرافی به بيمارستان منتقل شده اند و الان بيمارستان هستند. در آغاز حصر مير حسين موسوی در کمال سلامت جسمانی بودند و هرگونه اتفاقی برای مير حسين موسوی بيفتد مسئولیت مستيقم آن متوجه رهبر جمهوری اسلامی آقای خامنه ای است.»

اردشیر امیر ارجمند در خصوص گزارش های منتشره درباره عمل جراحی میرحسین موسوی گفت:««جزييات هنوز مورد تاييد ما نیست و ما منتظر تاييد جزييات هستيم بايد از جزييات خبر بگيريم. ولی اصل خبرانتقال ايشان به بيمارستان و آنژيوگرافی صورت گرفته صحيح است.»

صفحه فیسبوک مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد از جمله پایگاه هایی است که کاربران ایرانی با گذاشتن پیام خطاب به بان کی مون از وی خواستند با میرحسین موسوی و مهدی کروبی دیدار کند.

همزمان با اعلام این خبر شهروندان ایرانی از دبیرکل سازمان ملل، که هفته آینده برای شرکت در اجلاس سران جنبش عدم تعهد عازم تهران است، خواسته اند تا با نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ایران که تا به امروز برای 555 روز در حبس خانگی بوده است دیدار کند. صفحه فیسبوک مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد از جمله پایگاه هایی است که کاربران ایرانی با گذاشتن پیام خطاب به بان کی مون از وی خواستند با میرحسین موسوی و مهدی کروبی دیدار کند.

رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی تا زمان انتشار این گزارش، درباره وضعیت آقای موسوی سکوت کرده‌اند، اما وب‌سایت‌های رجانیوز و باشگاه خبرنگاران جوان در گزارش‌هایی مشابه، وضعیت سلامتی آقای موسوی را خوب گزارش کرده و مدعی هستند که این نامزد انتخابات ریاست جمهوری دهم، تنها برای «چک‌آپ دوره‌ای» به بیمارستان منتقل شده است.

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید