• شماره جدید
خبر

“موشک‌های سپاه می‌توانند پایگاه‌های آمریکایی را هدف قرار دهند”

سپاه پاسداران ایران رزمایش سه‌روزه موشکی با نام «پیامبر اعظم ۷» را از از روز دوشنبه ۱۲ تیر آغاز کرد
سپاه پاسداران ایران رزمایش سه‌روزه موشکی با نام «پیامبر اعظم ۷» را از از روز دوشنبه ۱۲ تیر آغاز کرد
سپاه پاسداران ایران رزمایش سه‌روزه موشکی با نام «پیامبر اعظم ۷» را از از روز دوشنبه ۱۲ تیر آغاز کرد

تازه‌ترین رزمایش سپاه پاسداران ایران که تقریبا همزمان با آغاز اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا بر نفت ایران آغاز شد و پیام‌هایی هم در این باره برای جهانیان داشت.

سردار سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده با اشاره به وجود 35 پایگاه آمریکایی در اطراف ایران گفت، این پایگاه‌ها همگی در تیررس موشک‌های ایران هستند. خبرگزاری فرانسه گزارش داد موشکهای تست شده با برد بیش از 2 هزار کیلومتر از دسته موشک‌های شهاب-3 امکان هدف گرفتن اسرائیل را دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه، سردار پاسدار حسین سلامی، این رزمایش را «اراده سیاسی» ایران خواند و از آن به عنوان واکنش ایران به کسانی یاد کرد که می‌گویند همه گزینه‌ها روی میز است.

آزمایش موشک فاتح با برد کوتاه
آزمایش موشک فاتح با برد کوتاه

سلامی در این باره گفت: «رزمایش پیامبر اعظم ۷ پاسخی است به کسانی که با بی‌ادبی با مردم ایران سخن می‌گویند.» وی که با اظهارات خود بر گزارش‌های خبرگزاری‌های غربی صحه گذاشت در این راستا ادامه داد: «هدف اصلی رزمایش این است که اراده سیاسی ملت ایران در دفاع از ارزش‌های حیاتی را به شکل نمادین با شلیک موشک نشان دهیم.»

سلامی با اشاره به سخنان مقامات آمریکایی و اسرائیلی افزود: «این واکنشی است به کسانی که با بی‌ادبی سیاسی با مردم ایران سخن می‌گویند و حرف از این می‌زنند که همه گزینه‌ها روی میز است.»

این رزمایش در زمانی آغاز شد که بستن تنگه هرمز در مجلس ایران مطح شد. بلافاصله پس از انتشار این خبر نیویورک تایمز از قول یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا نوشت: «پیام ما به تهران این است که اصلا به بستن تنگه هرمز فکر هم نکنند. اصلا به فرستادن قایق‌های تندرو برای صدمه زدن به شناورهای ما فکر هم نکنید چون آنها را غرق‌می‌کنیم.»

این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده در ادامه افزود: «وقتی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا می‌گوید در کنار مذاکرات هسته‌ای تمام گزینه‌های دیگر نیز مطرح هستند منظورش همین است.»

جانشین فرمانده کل سپاه نیز رزمایش موشکی این نیروی نظامی را پاسخی به کسانی دانست که می‌گویند: «همه گزینه‌ها روی میز است.»

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

‏7 دیدگاه

 1. بله موشکها میتوانند هر چیزی را هدف قرار دهند .
  صرف نظر از اینکه عبور موشکهای ابتدایی و سرهم شده ایران از سپر دفاع موشکی پیشرفته امریکا تقریبا غیر ممکن است .
  مسعله مهم جواب دندان شکنی است که جمهوری اسلامی بعد از شلیک این موشکها میگیرد .
  فکر میکنم هنوز موشکهای ایران به هدف نرسیده ایران به عصر حجر برمیگردد.

  نمایش موشکی ایران بیشتر مایه خندخ و دلقک بازیست تا مسعله نظامی . حتی یک بچه 5 ساله هم میداند ایران اصلا محلی از اعراب در مقابل امریکا ندارد و ارتش ایران امروز حتی با ارتش عربستان هم قابل مقایسه نیست .

  این مملکت در تمام زمینه ها به صورت بنیادین متلاشی شده .
  اقتصاد از هم پاشیده . ارتشی به شدت فرسوده با پرسنلی واقعا گرسنه و فقر زده . جامعه قرق در انحطاط . حکمت تا خرخرقه غرق در فساد و…..

  در چنین شرایطی بهتر است به فکر مراسم ختم بود تا این خیمه شب بازیها . نمیدانم ما که به عنوان شهروند این ها رامیدانیم . دیگر حکومت برای کی دارد خالی میبندد ؟ برای امریکا که داستگاههای اطلاعاتیش تا تهداد فشنگ سربازخانه های ایران را هم میدانند .
  حکومت ایران به اخر رسیده درت مثل مرغی که سرش را نیمه نصفه بریده اند فقط دست و پای بهوده میزند و اخرش هم مشخص است

  1. کم زر بزن، بچه هی نشد چرت و پرتات رو خوند. اونقدر که غلط املایی دارن. تو اول برو درس رو بخون تو این مملکت فقر زده وقتی سواد دار شدی بیا بنویس..مسعله-خندخ-قرق-حکمت-خرخرقه-تا تهداد-درت-بهوده

  2. همین مونده اینا بیان درباره صنایع دفاع نظر بدن خخخخخخ
   برو بچه جون اول سوادت رو زیاد کن بعدا چرت بگو

 2. این نظر فکر کنم نظر خود نگارنده باشه ، از همون متنی که از مرکل صدراعظم آلمان آورده بود میشه به دیدگاه ضدایران و ایرانی اون پی برد باید به تو و اون خودفروخته های میهن فروش بیگانه پرست بگم ما مردم ایران همون طور که دشمنهای خارجی کشورمون را به گور میفرستیم گور امسال تو خودفروخته ها رو هم میکنیم ، آمریکایی که با متحداش نتونسته تو کشورهای فلک زده همسایه از پس یه مشت بدبخت مثل خودت بر بیاد ، آمریکایی که توی هشت سال دفاع مقدس به کوری چشم امثال تو و علیرغم خیانت امثال تو جلوی انقلابی نوپا قد علم کنه ، حالا توی این زمان میتونه کاری کنه ؟ ما مراسم ختم میگیریم اما نه برای چیزی که تو گفتی بلکه برای به گور سپردن قامت متعفن امثال تو .

  1. آی دمت گرم. خدای احسنت بر توباد. امریکای الدنگ اگه یک درصد احتمال بده ایران رو میگیره حتما حمله میکنه. کم زندگی کن ولی انسان باش. آخه ارتشی که یه مشت آدم که نه میدونن باباشون کیه نه میدونن مادرشون کیه، یه مشت همجنس باز یانکی میخوان بیان به ایران حمله کنن. فعلا که به فضل الهی افغانستان شده یه گور دسته جمعی واسشون. اینا افغانستان رو نمیتونن آروم کنن میخوان بیان به ایران حمله کنن. هر روز چندتا ازشون با اون همه امکانات و اسلحه پیشرفته به درک واصل میشن.

 3. بسم الله الرحمان الرحیم انشالله ایران روزبه روزقوی وقوی ترمیشه به کوری چشمنان اسلام دوتاسوال دارم1اینکه ایران میتونه جنگنده بسازه واقعاپاسخ بدید2انشالله روزی برسه ماانسان بفرسیم فضا

 4. دوست عزیز اگه اشتباه نکنم این کلام رسول خداست: علم اگر در ثریا باشد کسانی از سرزمین پارس(ایران) بدان دست خواهند یافت.

پاسخی بگذارید