• شماره جدید
شناسنامه

اعلام جدایی یک نماینده پارلمان از رژیم سوریه

فعالان سیاسی عرب در حمایت از تظاهرات کنندگان سوری و یمنی تظاهراتی را در برلین ترتیب دادند.
فعالان سیاسی عرب در حمایت از تظاهرات کنندگان سوری و یمنی تظاهراتی را در برلین ترتیب دادند.
فعالان سیاسی عرب در حمایت از تظاهرات کنندگان سوری و یمنی تظاهراتی را در برلین ترتیب دادند.

عماد غليون نماینده مجلس سوریه شب یکشنبه 15 – 1 – 2012 برای اولین بار جدایی خود از رژیم این کشور را در گفتگو با العربیه اعلام و اوضاع این کشور را بسیار بحرانی توصیف کرد.

عماد غلیون گفت :” به جوانان انقلابی درود می فرستم. و در کنار سایر مردم کشور برای برقراری یک نظام دموکراتیک و رسیدن به آزادی مبارزه می کنم.”

این عضو پارلمان تاکید کرد تعداد زیادی از نمایندگان پارلمان سوریه با انقلابیون احساس همبستگی می کنند اما به دلیل خفقان حاکم در کشور نمی توانند مواضع خود را اعلام کنند.

او که در پارلمان این کشور ریاست کمیته بودجه را برعهده دارد با اشاره به فساد گسترده در این کشور گفت :” چرخ اقتصاد به شدت آسیب دیده است و فساد مالی و اداری همه بخش های نظام را فرا گرفته است.”

وی افزود :” در سیستم حاکم علی رغم وجود موسسات مربوطه برای حسابرسی هیچ کس نمی تواند با مفسدان برخورد کند.”

او گفت :” فساد اقتصادی به شکل علنی در کشور رواج دارد و یک مافیای دولتی از آن پشتیبانی می کند.”

عماد غلیون تاکید کرد ” خود به عنوان نماینده پارلمان یک بار برای بررسی پرونده ای با نخست وزیر صحبت کردم و نزدیک بود مرا به خیانت بزرگ متهم کند.”

این نماینده مجلس تاکید کرد مدارک و شواهد بسیاری در دست دارد که فساد اقتصادی در بخش های مختلف نظام را ثابت می کند.

وی تاکید کرد پس از اعتراضات اخیر وضعیت اقتصادی به شدت دچار رکود شد و دولت به وزارتخانه ها دستور داد به میزان 30 % بودجه خود را کاهش دهند.
واکنش مخالفان به اعلام عفو عمومی

مخالفان رژیم سوریه در واکنش به اعلام عفو عمومی در این کشور توسط بشار اسد تاکید کردند در این فرمان انقلابیون مجرم معرفی شده اند.

کمال لبوانی عضو شورای ملی سوریه در گفتگو با العربیه فرمان عفو عمومی را ” طنزآمیز ” خواند و گفت رژیم با این اقدام آزادی بیان ، تظاهرات مسالمت آمیز را جرم دانسته است.

او با اشاره به اینکه فرمان عفو ، فرار از خدمت سربازی را جرم تلقی کرده است از سربازان جدا شده از نظام خواست خود را به دستگاه های دولتی معرفی نکنند و گفت : ” جدایی از نظام و خودداری از شلیک به سمت معترضان شرف بزرگی برای سربازانی است که به ارتش آزاد پیوسته اند.”

لبوانی از بشار اسد خواست اوباش لباس شخصی هوادار نظام و نیروهای امنیتی را به اتهام شلیک به سمت هموطنان خود محاکمه کند.

وی تاکید کرد اگر رژیم حسن نیت دارد ده ها هزار تن از بازداشت شدگان حوادث اخیر را آزاد کند.
کمال لبوانی که در ماه اکتوبر گذشته از زندان آزاد شده بود از بشار اسد خواست از قدرت کنار برود و تاکید کرد رئیس جمهور سوریه به دلیل جنایت هایی که علیه مردم مرتکب شده است خود باید از مردم طلب عفو کند.”

با همکاری العربیه

مقاله قبلیمقاله بعدی
مجله فارسی
مجله با ارائه مجموعه‌ای از مقاله‌های منسجم به مهم‌ترین مسائل پیش روی خاورمیانه و جهان امروز می‌پردازد. مجله ما تلاش دارد تحلیل‌های دقیقی از تازه‌ترین رویدادهای جهان در اختیار خواننده قرار دهد. از تحلیل سیاسی اخبار پیشرفت و توسعه گرفته تا مشاجرات مابین روشنفکران درجه یک جهان و مصاحبه‌ها با چهره‌های سیاسی سرشناس برای پوشش تمام زاویه‌های امور در نظر گرفته می‌شوند.

پاسخی بگذارید